Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Odsłonięto tablicę ojca zapaśniczej Unii Racibórz

06.12.2013 11:53 | 0 komentarzy | kozz

W budynku klubowym Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz przy placu Jagiełły odsłonięto tablicę upamiętniającą Piotra Starzyńskiego, nazywanego ojcem raciborskich zapasów.

Odsłonięto tablicę ojca zapaśniczej Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na uroczystość przybyły władze, samorządowcy, działacze i przyjaciele Piotra Starzyńskiego. Obecna była także żona zmarłej przed rokiem legendy Unii Racibórz. Tablica śp. Piotra Starzyńskiego znajduje się obok tablicy śp. Henryka Delonga, który odszedł od nas w trzy lata temu. Jeszcze w 2011 roku to Piotr Starzyński odsłaniał tablicę Delonga.

- Można powiedzieć, że Piotr to był mój drugi ojciec. Z zapasami był związany całe życie, najpierw jako zawodnik później wybitny trener i działacz. Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, członek kadry narodowej. Jego wychowankiem jest złoty medalista olimpijski z Atlanty Ryszard Wolny. Ja Piotra wspominam już jako działacza i prezesa MKZ Unia Racibórz. Bardzo oddany człowiek polskim a w szczególności raciborskim zapasom. Mogę śmiało stwierdzić, że jakby nie Piotr Starzyński to dzisiaj MKZ Unia Racibórz na pewno nie byłaby w tym miejscu w którym jest dzisiaj - powiedział prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorz Pieronkiewicz.

- Cieszę się, że obecni działacze Unii pamiętają o osobach, które działały ku chwale raciborskich zapasów. Piotra znałem służbowo i prywatnie, śmiało mogę potwierdzić, że nie miał łatwego charakteru. Był strasznie wymagający, nie tylko dla zawodników i współpracowników, ale dla wszystkich otaczających go ludzi w życiu prywatnym. Piotr zawsze żył zapasami i jak odchodził jako prezes Unii nie był pewny czy pójdzie to w dobrym kierunku. Jestem przekonany, że klub znajduje się w dobrych rękach, a Piotr może spokojnie sobie odpoczywać - powiedział prezydent Mirosław Lenk.

Uroczystość poprzedziła weekendowe zmagania mistrzostw Polski młodzików w zapasach klasycznych i zapasach kobiet, które będą miały miejsce w Arenie Rafako przy ul. Łąkowej w Raciborzu.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.