Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

ur. 12 sierpnia 1958 w Żaganiu – polski samorządowiec, od 2006 prezydent Raciborza. Posiada wykształcenie wyższe, ukończył studia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 1983–1995 był nauczycielem, a następnie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. W latach 1999–2002 zajmował stanowisko naczelnika wydziału edukacji, a następnie wiceprezydenta Raciborza. W 2002 przegrał w drugiej turze bezpośrednich wyborów samorządowych z Janem Osuchowskim. Do 2006 sprawował urząd sekretarza powiatu raciborskiego. 27 listopada 2006 w wyniku drugiej tury wyborów samorządowych został wybrany na prezydenta Raciborza. W 2010 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W tym samym roku uzyskał reelekcję w pierwszej turze. Jest żonaty, ma dwóch synów. W 2018 r. przegrał z Dariuszem Polowym wybory na prezydenta Raciborza.

Działacze LKS Brzezie do radnych: na 100-lecie zaprosimy was do naszej ruiny. Kiedy powstaną nowe szatnie? 

Zdaniem mieszkańców Brzezia, władze w Raciborzu powinny się wstydzić wobec niewielkich Raszczyc (gmina Lyski), gdzie zbudowano szatnie za 1,5 mln zł. Dużo większy samorząd tylko odkłada realizację inwestycji przy boisku w dzielnicy.

Polowy o Unii: świeży twór z kłopotami wieku dziecięcego, perspektywy ma dobre 

Opozycja kolejny raz ustawiła prezydenta Raciborza pod ścianą i w alarmowym tonie pytała o przyszłość spółki miejskiej - Unii Racibórz. Do bramki bronionej przez Polowego strzelali Lenk, Mainusz i Szukalski. Czy włodarz wyszedł z tych starć obronną ręką?

Nowy prezes Unii zaimponował radnym odwagą, ale rozczarował ich brakiem wiedzy 

Kamil Paruzel, który od 2 marca przewodzi spółce miejskiej Unia Racibórz, spotkał się z członkami komisji gospodarki miejskiej. 25 marca w urzędzie radni byli dlań bezlitośni i dali do zrozumienia, że likwidacja spółki zbliża się wielkimi krokami.

Czy prezydent Polowy uratuje futbol w Raciborzu? 

W stolicy powiatu raciborskiego zamierzają utworzyć spółkę z najsłynniejszego raciborskiego klubu piłkarskiego.

3 pytania Lenka o futbol [Unia jako spółka] 

Raciborski samorząd przymierza się do utworzenia spółki z o.o. z największego klubu piłkarskiego w powiecie. Prezydent Polowy zapewnia, że futbol w mieście zyska na tym rozwiązaniu. Największym sceptykiem jest w radzie jego poprzednik w prezydenckim fotelu.

2,2 mln zł na szatnie LKS Brzezie. Wydatek budzi wątpliwości 

Radni Lenka oraz Fity zwrócili uwagę na wysoki ich zdaniem wydatek planowany w dzielnicy Raciborza. Na szatnie dla grających w klasie B piłkarzy urząd chce wydać 2,2 mln zł. Zdaniem radnych pilniejszym wydatkiem w Brzeziu jest remont przedszkola.

Oczekujemy Sukcesów i Rozwoju 

Wystarczyło widmo fali niezadowolenia, która przelałaby się przez Racibórz, gdyby basen w Oborze był zamknięty w wyjątkowo upalne dni, by na Batorego dynamicznie ruszono z odsieczą dla OSiR. Niedobór ratowników uzupełniono w dwa dni, ale potrzebne było „osobiste zaangażowanie” wiceprezydenta Fity i jego szefa Polowego. Zamknięta...

Brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów z wizytą u prezydenta Lenka  

Tomasz Wawrzyńczyk brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Zagrzebiu i zawodnik MKZ Unia Racibórz, gościł u prezydenta miasta Mirosława Lenka.

"Najlepszy Polak" czyli półmaraton po nowemu 

Przyszłoroczny bieg przez Racibórz ma odbyć się na innych niż dotąd zasadach.

Stadion miejski 2.0. Ma żyć dla każdego 

Po remoncie ma zyskać drugie życie. Bo dotąd był pomnikiem niemocy. – Odkąd mieszkam w Raciborzu, od 1981 roku, ten obiekt nigdy nie żył dla całego miasta. W przyszłym roku będzie stadionem dla wszystkich – zapowiada prezydent Mirosław Lenk.

Polsat pokaże plażówkę w Raciborzu 

Magistrat chce zainwestować 120 tys. zł w nowe boiska do siatkówki plażowej, z trybuną dla 200 kibiców. Są potrzebne na Mistrzostwa Polski w sierpniu. Pokaże je Polsat, a finał rozegrany zostanie na Zamku Piastowskim.

Plaża dla siatkarza. Prezydent Lenk chce wydać 200 tys. zł na plażówkę 

Racibórz stara się o organizację Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Włodarz miasta liczy na wielogodzinną promocję miasta w Polsacie Sport.

Dom Sportowca będzie prywatny 

Choć dyrektor OSiR już zapowiadał, że będzie remontował hotelik za dotacje unijne, to okazało się, że jest przedsiębiorca chętny na współpracę z miastem. Rada wydała w tej sprawie opinię.

Czy stać nas na miliony pompowane w stadion? 

Nasz Czytelnik, mieszkaniec Płoni dziwi się tak dużemu zaangażowaniu finansowemu miasta w przebudowę stadionu miejskiego przy Zamkowej. Urząd wyda tam prawie 6 mln zł. – Zawsze coś jest realizowane kosztem czegoś – polemizuje z wątpliwościami płonianina Mirosław Lenk prezydent miasta.

Dawid Łomnicki wygrał konkurs na biznesplan. Otworzy w Raciborzu salę do street workoutu  

Wyjątkowa fotograf, konstruktor jedynych w swoim rodzaju zabawek, wizjoner komunikacji, artystyczna dusza i atleta przedstawili swoje pomysły na biznes. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale ktoś musiał wygrać.

W boisko Unii Racibórz trzeba zainwestować ponad milion złotych  

Klub, który pokonywał warszawską Legię gdy grał w ekstraklasie, korzysta z przestarzałego stadionu. W ciągu 2-3 lat obiekt ma przejść generalny remont. 19 października zwiedzili go radni miejscy, od których zależy czy magistrat da na ten cel pieniądze.

60 sportowców z Raciborza dostanie stypendia [LISTA] 

Prezydent Mirosław Lenk wydał zarządzenie o stypendiach sportowych dla sportowców, którzy osiągnęli dobre wyniki w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie.

Zobacz więcej