Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
LKS Wicher Płonia ma 30 lat. Na początku nie było tu nawet siatek na bramki [WIDEO, ZDJĘCIA]  

- Teraz gramy w klasie C, ale my nigdy nie spadliśmy przez wynik sportowy, tylko wskutek reorganizacji rozgrywek - mówił nam Mirosław Cuber prezes klubu, który przez 18 lat był jego trenerem. W czasie niedzielnej części dwudniowego festynu...

LKS Wicher Płonia ma 30 lat. Na początku nie było tu nawet siatek na bramki [WIDEO, ZDJĘCIA]    

- Teraz gramy w klasie C, ale my nigdy nie spadliśmy przez wynik sportowy, tylko wskutek reorganizacji rozgrywek - mówił nam Mirosław Cuber prezes klubu, który przez 18 lat był jego trenerem. W czasie niedzielnej części dwudniowego festynu (24 i 25 czerwca) odbyła się uroczystość jubileuszu Wichru.

"Wicher" bramek w starciu Płoni z rezerwami Borucina [ZDJĘCIA]  

LKS Wicher Płonia zmierzył się w 17 kolejce raciborskiej C klasy z KS Naprzód II Borucin. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zawodników drużyny gości, ale gospodarzom udało się wykorzystać rzut karny, który im podarowali. W drugiej połowie Płonia niczym silny "Wicher" ruszyła na przeciwnika i zaczęła odrabiać straty. Rezerwy...

LKS Tworków zgasił Płomień Połomię [ZDJĘCIA]  

W meczu 7 kolejki klasy okręgowej LKS Tworków rozegrał mecz na swojej murawie mecz z KS Płomień Połomia. Gospodarze zdobyli trzy punkty dzięki celnym strzałom Bartłomieja Sikorskiego oraz Pawła Polaka. Pod koniec spotkania w ferworze walki wpadła bramka samobójcza.

Był taki mecz: Naprzód Borucin - LKS Wicher Płonia Racibórz [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie Naprzód Borucin - LKS Wicher Płonia Racibórz.

Wicher lepszy w upale [ZDJĘCIA]  

W rozegranym w upalne, niedzielne południe meczu raciborskiej C klasy rezerwy Zameczku Czernica przegrały u siebie z Wichrem Płonia.

Ostatnia droga Konrada Klimaszki [ZDJĘCIA]  

We wtorek po południu na cmentarzu na Płoni, rodzina, przyjaciele i działacze Unii Racibórz pożegnali, wybitnego piłkarza Konrada Klimaszkę. Były zawodnik m.in. raciborskiej Unii, dwukrotnie sięgał z tym klubem po mistrzostwo Polski juniorów i grał także w wielkiej Unii, gdy ta grała w najwyższej polskiej lidze. Miał 80 lat.