Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jiří Barcal oficjalnie piłkarzem Unii Racibórz

Czwartoligowiec z Raciborza poszukał wzmocnień osłabionej po minionym sezonie kadry u naszych południowych sąsiadów.

Jiří Barcal oficjalnie piłkarzem Unii Racibórz
Jiří Barcal (pierwszy z lewej)

Po sezonie Unię Racibórz opuścili Marcin Pawlisz, Mirosław Pniewski, Jacek Selera, Tomasz Adamczyk, którzy poszli do Naprzodu Borucin. Z kolei Dawid Zychma poszedł do Przyszłości Rogów, Roman Kowalczyk prawdopodobnie do Raszczyc, a Adrian Kamczyk najprawdopodobniej do Silesii Lubomia.

Przed kilkoma dniami do drużyny dołączyło mocne ogniwo w ofensywie - Łukasz Bawoł, który znany w regionie jest z gry w m.in. w Pietrowicach Wielkich, Głubczycach i Studziennej. Kolejnym mocnym transferem potwierdził się testowany ostatnio w sparingu z Odrą Wodzisław czeski piłkarz Jiří Barcal, który ma za sobą przeszłość w trzecioligowych klubach czeskich. Ten 31-letni zawodnik odpowiadający za defensywę grał m.in. w słowackim AS Trencin, czeskim SK Sulko Zábřeh i FC Hlucin. - Nie wiem czy zdążymy potwierdzić Barcala do pierwszego meczu ligowego, bo zdajemy sobie sprawę, że na certyfikat trzeba poczekać do 30 dni. Załatwiamy sprawę w miarę możliwości szybko. Barcal wiąże się z Unią na pół roku z opcją przedłużenia - powiedział Bartłomiej Kozina, z zarządu KS Unia.

Poza tymi wzmocnieniami kadra zostaje uzupełniona o powracającego z wypożyczenia Mateusza Grzesika (Stal Kuźnia Raciborska). Po stronie zysków jest także Robert Dominik (GLKS Kietrz) jako transfer definitywny. Dołączył także bramkarz Przemysław Cieśla (Granica Ruptawa), a w trakcie załatwiania jest Michał Kozak (Start Pietrowice Wielkie). Kadrę zasilił także powracający po ciężkiej kontuzji Patryk Podstawka, z kolei z Pniówka Pawłowice do Unii przyjdzie również długo kontuzjowany Paweł Woniakowski (będzie mógł grać za kilka tygodni).

Od tego sezonu Unię prowadzi trener Jan Woś, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Ryszarda Remienia.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kumin (46.113. * .255) 01.08.2014 18:12
oceniono 16 razy
-6
Zgłoś

W ten sposób dwóch będzie opłaconymi najemcami Prezesa a reszta gra za frytki i na lody. Uciekajcie chłopaki jak najszybciej z tego anty klubu!

~Jiri coś Ty zrobił (83.7. * .13) 01.08.2014 14:47
oceniono 15 razy
-1
Zgłoś

A Bawoł do Unii przyszedł grać za darmo może co? Ci, którzy poszli do Borucina razem kosztowali tyle co Bawoł bierze na miesiąc - trzeba było ich zatrzymać a nie narzekać

~kumin (164.127. * .53) 01.08.2014 14:45
oceniono 11 razy
-3
Zgłoś

i w tensposób zarząd robi kominy płacowe!!! Jednemu fol innemu wcale (bo młody jest i mo jeszcze czas).

~benten (109.241. * .23) 31.07.2014 22:04
oceniono 13 razy
5
Zgłoś

Młodzi to poszli do Borucina, bo kasa jest dla nich najważniejsza.

Ben50 31.07.2014 12:21
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

4 ligowa drużyna pozyskuje zawodnika " zagranicznego" 31 lat chyba liczą na grę w LM ale jaj do entej potęgi i to nazywa ie sport amatorski przecież w 4 idzie chodzi o danie możlwości młodym a .......