Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Międzynarodowe zawody pływackie w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA] 

Zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy mierzyli się w sprintach na 50 m.

Naprzód Borucin pod jednym dachem z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA] 

To już szósty obóz przygotowawczy Naprzodu Borucin z czego czwarty zorganizowany w czeskim Krawarzu. Ten jednak jest inny niż poprzednie i to nie tylko z powodu, że piłkarze Naprzodu trenują pod jednym dachem z pierwszoligowym Górnikiem Zabrze.

Międzynarodowe zawody pływackie w ZSOMS Racibórz [ZDJĘCIA]  

Zawodnicy z Polski, Czech i Ukrainy mierzyli się w sprintach na 50 m.

AKTUALIZACJA

U Czechów też wznowią piłkarskie rozgrywki 

Bliskie dla naszego regionu kluby z Ostrawy, Opawy i Karwiny wrócą na boiska, aby dokończyć zmagania w czeskiej ekstraklasie.

Piłkarze z Gminy Krzyżanowice zagrają w Czechach 

Tradycją stało się już, że piłkarze z Gminy Krzyżanowice rozgrywają turniej halowy piłki nożnej o puchar wójta w Czechach.

Polacy zagrali z Czechami. Dla Franka [ZDJĘCIA]  

W ramach akcji Movember w Kuźni Raciborskiej odbył się mecz pod nazwą "Gentelmeni dla Franka".

Kuźniańsko-Odersky sportowy piknik  

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej gościła dziś swoich przyjaciół z partnerskiej szkoły w Odry w Czechach.

Wielka gala MMA w Ostrawie z raciborskim akcentem  

17 marca dwóch zawodników Fighting Club Ostrava, których jednym z trenerów jest Tomasz Jabłonka z raciborskiego Łamatora, stoczyło swe zawodowe pojedynki na gali Octagon w Ostrawie.

Unia Racibórz wygrała Bohumin Junior Cup  

Młodzi piłkarze Unii Racibórz (rocznik 2007) uczestniczyli w sobotę 10 marca w turnieju piłkarskim Bohumin Junior.

Piłkarze z Owsiszcz wygrali czeski turniej wójta [ZDJĘCIA]  

W hali sportowej Bospor w Bohuminie rozegrano IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice.

Solidnie dofinansowany Naprzód Borucin ponownie trenuje w Czechach [ZDJĘCIA]  

Naprzód Borucin po raz piąty trenuje w czeskim Krawarzu. Od momentu reaktywacji piłki nożnej w Borucinie (2010 rok) to siódmy obóz, dwa pozostałe miały miejsce w Nowej Rudzie i czeskim Bohuminie.

Unia Turza Śląska wygrała z Czechami 

W przedostatnim tej zimy meczu sparingowym trzecioligowa Unia Turza pokonała 4:2 czeski MFK Havirov

Górnik Zabrze ponownie na obozie w Krawarzu 

Przygotowania do wiosny 2018 piłkarze Górnika Zabrze rozpoczną sześciodniowym obozem w czeskim Krawarzu.  Na jego zakończenie podopieczni trenera Marcina Brosza zagrają z MFK Karvina (w Karwinie 13 stycznia, g. 11) - informuje strona Górnika

Zestaw świątecznych pytań, cz. 16: Piotr Jeziorski 

W okresie świątecznym pytamy osoby ze świata sportu o święta. Zobacz co odpowiedział na nasze pytania nauczyciel w-f, ale także miłośnik szachów, biegów narciarskich i wielu innych form spędzania czasu w trybie sportowym, Piotr Jeziorski.

KS Unia Racibórz najlepsza na turnieju w Czechach 

W niedzielę 5 listopada Klub Sportowy Unia Racibórz uczestniczył w halowym turnieju piłki nożnej rozgrywanym w czeskim mieście Koprivnice.

Remis Nędzy i Borucina w Krawarzu [ZDJĘCIA]  

W czeskim Krawarzu w sobotę rozegrano mecz sparingowy drużyn z katowickiej klasy okręgowej. Nędza zremisowała z Naprzodem Borucin 1:1. Zobacz zdjęcia!

Naprzód Borucin pod jednym dachem z Górnikiem Zabrze [ZDJĘCIA]  

To już szósty obóz przygotowawczy Naprzodu Borucin z czego czwarty zorganizowany w czeskim Krawarzu. Ten jednak jest inny niż poprzednie i to nie tylko z powodu, że piłkarze Naprzodu trenują pod jednym dachem z pierwszoligowym Górnikiem Zabrze.

Ekstraklasa u sąsiadów. Karwina wygrała z Wisłą Kraków [ZDJĘCIA]  

Czas meczów kontrolnych przed sezonem piłkarskim 2016/17, a więc sprawdziliśmy co słychać u naszych południowych sąsiadów. MFK OKD Karviná awansowała do Synot Ligi, czyli odpowiednika polskiej Ekstraklasy. We wtorek na stadionie Kovony w Karwinie rozegrała mecz sparingowy z występującą w polskiej ekstraklasie Wisłą Kraków. Czesi...

Jiří Barcal oficjalnie piłkarzem Unii Racibórz 

Czwartoligowiec z Raciborza poszukał wzmocnień osłabionej po minionym sezonie kadry u naszych południowych sąsiadów.

Zobacz więcej