Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Rybnickie Święto Rowerów i 8. Tour de Rybnik. Zobacz fotorelację

30.08.2015 21:14 | 2 komentarze | pm

Centrum Rybnika opanowali rowerzyści. Ci zawodowi i amatorzy.

Rybnickie Święto Rowerów i 8. Tour de Rybnik. Zobacz fotorelację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę, 30 sierpnia żaden z miłośników dwóch kółek nie mógł się nudzić. Wszystko za sprawą Rybnickiego Święta Rowerów i 8. edycji kolarskiego wyścigu Tour de Rybnik, na starcie którego pojawiło się sporo gwiazd kolarstwa z grupą CCC Sprandi Polkowice na czele. I to właśnie zawodnik tej ekipy okazał się najlepszy na trasie rybnickiego wyścigu. Czech Josef Cerny wpadł na metę samotnie, zostawiając za swoim plecami Błażeja Janiaczyka (Kolss-BDC) i swojego klubowego kolegę Adriana Honkisza, który okazał się najlepszy w klasyfikacji najaktywniejszych kolarzy.

Równocześnie z głównym wyścigiem, odbył się Mini Tour de Rybnika, w którym wystartowało blisko 100 młodych adeptów kolarstwa.

Ci, którzy nie byli zainteresowani kolarską rywalizacją, mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w ramach Rybnickiego Święta Rowerów. Duże wrażenie robiły pokazy trialu, czy pokaz jazdy na pumptracku. Rowerowa akademia juniora, pokazy ratownictwa medycznego, wyścig na rowerach stacjonarnych – to kolejne ciekawe inicjatywy przygotowane przez organizatorów, czyli Fundację EDF Polska. Dużą popularnością cieszył się również pokaż bicykli i wystawa kolarska poświęcona Józefowi Gawliczkowie, legendarnemu rybnickiemu kolarzowi.

Warto dodać, że impreza odbyła się głównie dzięki staraniom dyrektora Tour de Rybnik – Roberta Słupika.