Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zamkowej. Porozumienie władz miasta i działaczy piłkarskich

08.09.2015 11:20 | 2 komentarze | kozz

W Urzędzie Miasta w Raciborzu doszło do spotkania władz z działaczami piłkarskimi z raciborskich klubów. Celem było ustalenie miejsca budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, które głównie w porze jesienno-zimowej służyłoby do rozgrywania sparingów przygotowujących do drugiej części sezonu.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zamkowej. Porozumienie władz miasta i działaczy piłkarskich
Na spotkaniu byli przedstawiciele wszystkich piłkarskich klubów w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mowa o boisku pełnowymiarowym i oświetlonym. Początkowo był pomysł, aby boisko znajdowało się między aquaparkiem, a płytą główną stadionu. Koszty budowy tego obiektu w tym miejscu byłyby jednak ogromne - szacuje się na około 4,5 miliona brutto. Dyskutowano także nad tym czy boisko ze sztuczną nawierzchnią nie powinno zostać wybudowane na stadionie PWSZ przy Wyszyńskiego.

Ostatecznie strony doszły do porozumienia, aby boisko ze sztuczną nawierzchnią wybudować na miejscu płyty głównej stadionu OSiR. Inwestycję tę można połączyć wraz z remontem bieżni na OSiR, którą Ministerstwo Sportu pokryje w pięćdziesięciu procentach. Wówczas na OSiR jednocześnie udałoby się zrobić ośmiotorową bieżnię i sztuczne boisko. Unia do dyspozycji miałaby wtedy dwa zielone boiska - na Srebrnej i przy Wyszyńskiego wspólnie z Ikarem Racibórz.


Unia stawia na Srebrną

Działacze raciborskiego czwartoligowca są zwolennikami rozgrywania meczów na obiekcie przy Srebrnej, a nie na wielkim stadionie przy Zamkowej. W tym celu władze miasta zaplanowały remont obiektu, który zostanie wpisany w budżet najprawdopodobniej na lata 2016/17 niż tylko na rok 2016.

Koszt obejmowałby m.in. remont szatni, dachu trybuny i betonowego ogrodzenia. Podczas spotkania w magistracie środowisko piłkarskie opowiedziało się także za postawieniem elektrycznego zegara, który jest nieodłącznym elementem sportowych obiektów. W przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg. Koszt modernizacji szacuje się na około 1 milion 100 tysięcy złotych.

kozz