Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rudy mistrzem jesieni

W niedzielne, deszczowe przedpołudnie na boisku w Rudach odbył się ostatni mecz jesiennej rundy. Zdobyte trzy punkty w tym spotkaniu zapewniły gospodarzom pierwsze miejsce w tabeli.

Rudy mistrzem jesieni

Materiał wideo:

Już po trzech minutach od gwizdka rozpoczynającego mecz, kapitan rudzkiego zespołu- Tomasz Bok dał swojej drużynie prowadzenie. Przewagę powiększył sześć minut później Mariusz Wanglorz, który w 32. minucie po raz drugi pokonał bramkarza z Rzuchowa- Patryka Kustosia. Bramkę w pierwszej połowie także zdobył Jakub Kazaniecki. Na przerwę gospodarze schodzili z czterobramkową przewagą. W drugiej odsłonie meczu wynik na 5:0 ustalił w Arkadiusz Gaszka. Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu zapewniły podopiecznym trenera Beniamina Miery pozycję lidera tabeli na zakończenie rundy jesiennej i tym samym stadion w Rudach nie został zdobyty przez żadną drużynę gości.

LKS Buk Rudy- LKS "Strzelec" Rzuchów 5:0 (4:0)

Tomasz Bok 3., Mariusz Wanglorz 9. i 32., Jakub Kazaniecki 25., Arkadiusz Gaszka 85.

Żółte kartki: Adam Tworuszka 31., Arkadiusz Gaszka 61., Artur Bębenek 65., Mateusz Procek 67. (wszyscy LKS Buk Rudy)

Sędziowali: Sebastian Stopa, Grzegorz Wojda,  Łukasz Wojaczek (KS Racibórz)

LKS Buk Rudy: Ryszard Morgała, Michał Wilczek, Patryk Hamiga (40. Marcin Bok), Przemysław Humski, Mateusz Procek, Tomasz Bok (46. Arkadiusz Gaszka), Mariusz Wanglorz, Jakub Kazaniecki (70. Daniel Duda),  Łukasz Wenglorz, Artur Bębenek, Adam Tworuszka (55. Adam Bok)  oraz Szymon Krzyżanowski, Beniamin Miera. Trener: Beniamin Miera, obsługa medyczna: Henryk Bok, kierownik drużyny: Piotr Tworuszka.

LKS "Strzelec" Rzuchów: Patryk Kustoś, Dariusz Malcherczyk (85. Mariusz Kajstra), Mariusz Czogała, Adrian Wichtowski, Łukasz Kołek, Mateusz Czogała, Jacek Karpiński (80. Łukasz Czogała), Dawid Kwiatkowski (60. Sławomir Kubica), Mateusz Wilczek (75. Zenon Rogoś), Marcin Elsner, Piotr Niedźwiecki. Opiekun drużyny: Eugeniusz Hajduczek, drugi trener: Bronisław Niestrój, masażysta: Łukasz Baron, obsługa medyczna: Zdzisław Kosteczko, kierownik drużyny: Bernard Plura.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do Kibic2 (212.244. * .98) 19.11.2015 14:08
oceniono 12 razy
12
Zgłoś

Żaden z rudzkich zawodników by tego nie napisał :) Zawsze podchodzimy z szacunkiem i respektem, ponieważ gdyby było inaczej to połowe meczy przegralibyśmy na własne życzenie z powodu braku zaangażowania i olewania sprawy, a jak widać po wynikach tak nie ma. Rok temu ktoś popełnił błąd ściągając "gwiazdeczki za pięć złoty" zamiast grać swoimi chłopami, którzy mają ambicje i chcą grać. Na szczęście tego pana już w rudzkim klubie nie ma i nie będzie, a błąd nie zostanie kolejny raz popełniony. Bo awans powinien być nagrodą dla tych zawodników, którzy go wywalczyli i jeśli nawet chłopaki będą za słabi na ligę okręgową to zdobywają ogromne doświadczenia i mają okazję grać z lepszymi od siebie, a to jest najlepsza nauka i nagroda.

~Kibic2 (83.5. * .143) 19.11.2015 11:45
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Trochę pokory i szacunku dla przeciwników, rok temu można było o Was tak mówić....

~orelek (83.30. * .208) 18.11.2015 14:58
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

brawo rudy ... w niedziele nastepna piatka jazda z szalociorzami

~nbgfghfhj (83.30. * .157) 17.11.2015 19:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

fajny filmik szkoda ze bez glosu