Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Górki Śląskie wygrały u lidera z Zawady Książęcej [ZDJĘCIA]

01.05.2016 19:59 | 2 komentarze | kozz

To spora niespodzianka w raciborskiej B klasie. Lider grupy 2 - Zgoda Zawada Książęca, która na wiosnę wysoko wygrywała wszystkie mecze przegrała u siebie z Górkami Śląskimi, zajmującymi dopiero dziewiąte miejsce w lidze.

Górki Śląskie wygrały u lidera z Zawady Książęcej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek meczu należał do gospodarzy, jednak z każdą minutą coraz bardziej przeważali goście, którzy nie odstawiali nogi. Po jednej z kontr Górki objęły prowadzenie po goli Pawła Hildebranda. Wynik 1:0 dla Górek utrzymał się do przerwy. Od pierwszych minut przyjezdni dalej dominowali na boisku, jednak po kwadransie do głosu doszli gospodarze. Bramkę na 1:1 zdobył Piotr Konieczny, który wszedł wcześniej z ławki rezerwowych. Niepokój w ekipie z Górek Śląskich był do momentu, gdy sędzia podyktował rzut karny. Sytuacja mocno poruszła wszystkich zebranych na jak i przy boisku w Zawadzie Książęcej. Ostatecznie po konsultacjach z sędzią liniowym Marcinem Szymiczkiem, Czesław Porwoł odwołał karnego. Górki ponownie zaczęły grać pewniej, czego efektem był gol z 87. minuty autorstwa Krzysztofa Merkela. Ogromna niespodzianka stała się faktem kilka minut później, gdy arbiter zagwizdał w spotkaniu po raz ostatni. Dla Zgody Zawada Książęca to pierwsza porażka od 6 września 2015.

LKS Zgoda Zawada Książęca - LKS Górki Śląskie 1:2 (0:1)

Piotr Konieczny 67. - Paweł Hildebrand 30., Krzysztof Merkel 87.

Żółte kartki: Jacek Trzeciak (Zgoda) - Mateusz Mitko, Adrian Kuś (obaj Górki)

Sędziowali: Czesław Porwoł, Mateusz Piszczelok, Marcin Szymiczek (Podokręg Racibórz)

ZGODA: Michał Święty - Artur Chroboczek, Błażej Bochenek, Tomasz Piwowarczyk, Adrian Kornas (60. Kamil Niemietz), Jacek Trzeciak, Damian Bolik (55. Piotr Konieczny), Mirosław Kalisz, Jan Depta, Leszek Floriańczyk, Artur Brzoska. Opiekun: Janusz Tomala.

GÓRKI: Andrzej Mazurek - Kamil Bytomski, Adrian Kuś, Szymon Napora (80. Adrian Brańka), Marcin Andrzejczak, Mateusz Mitko (70. Krzysztof Merkel), Paweł Łukoszek, Łukasz Czerny, Jakub Pytel (60. Dawid Ciemięga), Mateusz Jureczko, Paweł Hildebrand (90. Adrian Ryszka). Trener: Jarosław Kuczera.