środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Brązowe medale dla pogrzebieńskiego Salosu w Bratysławie

12.05.2016 12:33 | 0 komentarzy | kozz

„Musisz wierzyć do końca” - to hasło obecnej edycji Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które rozpoczęły się 4 maja w Bratysławie na Słowacji, a zakończyły 8 maja w Wiedniu w Austrii. 

Brązowe medale dla pogrzebieńskiego Salosu w Bratysławie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hasło tegorocznej edycji wprawdzie niewiele ma wspólnego z samym sportem, ale chce ono wskazać wszystkim uczestnikom na pewną wartość, zachęcając ich do wprowadzenia jej we własne życie. Ponad 1200 sportowców z 13 krajów rywalizowało ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych. Nad pomyślnym przebiegiem Igrzysk czuwało 300 wolontariuszy z salezjańskich oratoriów całej Słowacji.

Salos Pogrzebień w poprzedzających eliminacjach ogólnopolskich rozgrywek w 2015 r. w Świętochłowicach zakwalifikował dwie drużyny żeńskie w piłce nożnej w dwóch kategoriach wiekowych A i B.

Drużyna A w skład której wchodziły roczniki 1998-1999 i młodsze w swojej grupie rywalizowały z ekipami z Słowacji, Hiszpanii i drużyną z Polski z Oświęcimia. Bezkonkurencyjne okazały się Słowaczki, które zarówno w grupie jak i w finale z Hiszpankami nie odniosły porażki. Nasze zawodniczki, które pochodzą z gminy Lyski po pasjonującej walce zakończonej remisem 3:3, pokonały w rzutach karnych koleżanki z Oświęcimia tym sposobem zdobywając brązowy medal.

W kategorii B roczniki 2000 i młodsi nasze piłkarki z gminy Kornowac znalazły się w grupie z drużynami z Słowacji, Belgii I i Belgii II. Trzy dni zmagań piłkarskich na pięknych obiektach sportowych Bratysławy doprowadziły nas do półfinału, gdzie po ciężkiej walce zremisowaliśmy z drużyną Belgii I 1:1, a rzuty karne przesądziły o tym, że pozostała nam walka o najniższy stopień podium.

Mecz o III miejsce był imponującym pokazem strzeleckim i zakończył się pewna wygrana naszej ekipy. I miejsce tak, jak w grupie starszej przypadło bezkonkurencyjnym Słowaczkom, które w finale pokonały Belgijki I.

Sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie dwuletnie regularne treningi i mobilizacja dziewcząt na obiektach w Pogrzebieniu i Lyskach. Duże słowa uznania i podziękowania za waleczność i wytrwałość do końca należą się obu naszym zespołom wraz z ich trenerem Anną Pytlik nauczycielką wychowania fizycznego w Gimnazjum w Lyskach oraz trenerowi Michałowi i opiekunowi Krzysztofowi Koczorowi oraz ks. Tomaszowi Pańczyszynowi z Pogrzebienia.

W Igrzyskach uczestniczyły:

Kategoria A: Sabina Cielanga, Marlena Jureczko, Natalia Kłosek, Patrycja Styczeń, Karolina Klimczak, Aleksandra Jureczko, Nikola Kotyrba, Kasia Gawlyta, Weronika Socha, Marta Kemus.

Kategoria B: Natalia Primus, Natalia Niedbała, Weronika Twardzik, Natalia Polak, Michaela Janda, Emilia Zając, Magda Skatuła, Ania Koczor, Kamila Kachel, Laura Zimermann

Krzysztof Koczor