Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Jagoda pokazała, na co ją stać na Mistrzostwach Polski w Judo. Sukcesu pogratulowali jej senator i wójt [ZDJĘCIA]   

- To wielki sukces - mówi Nowinom Jan Mańka z Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac, który funkcjonuje tam zaledwie dwa miesiące, a ma już konkretne osiągnięcia. Tego ostatniego zawodniczce Jagodzie Ciupek pogratulowali senator Gawęda i wójt...

Mistrzowie rodzą się w małych miejscowościach 

Do malowniczej Andaluzji zawiódł piłkarzy pogrzebieńskiego Salosu talent połączony z wytężonym treningiem oraz determinacją w grze, zwieńczoną zwycięstwem podczas Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Na hiszpańskich boiskach...

Jagoda pokazała, na co ją stać na Mistrzostwach Polski w Judo. Sukcesu pogratulowali jej senator i wójt [ZDJĘCIA]    

- To wielki sukces - mówi Nowinom Jan Mańka z Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac, który funkcjonuje tam zaledwie dwa miesiące, a ma już konkretne osiągnięcia. Tego ostatniego zawodniczce Jagodzie Ciupek pogratulowali senator Gawęda i wójt Niestrój.

Jagoda Ciupek nie miała sobie równych. Została Mistrzynią Polski w Judo w swojej kategorii 

Jagoda Ciupek, podopieczna Klubu Sportowego "Judo" Gminy Kornowac została złotą medalistką Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo 2023.

W Pogrzebieniu odbył się turniej tenisa stołowego dla najmłodszych [ZDJĘCIA]  

W ramach powiatowych wydarzeń wakacyjnych, Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu zorganizowali turniej tenisa stołowego dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. 

Medalowe sukcesy rydułtowskiego klubu na Mistrzostwach Europy w jiu jitsu  

Ma 16-letnie doświadczenie, brązowy pas w brazylijskim jiu jitsu i uprawnienia instruktora sztuk walki. Krystian Stein, bo o nim mowa, prowadzi w Rydułtowach Klub Sportowy Brasilian Jiu Jitsu - Samoobrona. Opowiedział nam o tym, na czym polega ten sport, jak skutecznie stosować samoobronę i dlaczego jest to jedna z najbardziej skutecznych sztuk...

Mistrzowie rodzą się w małych miejscowościach  

Do malowniczej Andaluzji zawiódł piłkarzy pogrzebieńskiego Salosu talent połączony z wytężonym treningiem oraz determinacją w grze, zwieńczoną zwycięstwem podczas Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Na hiszpańskich boiskach drużyna z maleńkiej wioski odnosiła kolejne sukcesy, ostatecznie w swej kategorii zdobywając...

Salos Pogrzebień czwarty na turnieju w Sewilli [ZDJĘCIA]  

Tegoroczna XXVIII edycja Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej odbyła się od 10 do 15 maja w hiszpańskiej Sewilli.

Powiatowe zawody piłki nożnej w Pietrowicach Wielkich  

12 maja na Orliku w Pietrowicach Wielkich dziewczynki ze szkół podstawowych w Nędzy, Pietrowicach, Pogrzebieniu i Rudniku wzięły udział w zawodach sportowych.

Brązowe medale dla pogrzebieńskiego Salosu w Bratysławie  

„Musisz wierzyć do końca” - to hasło obecnej edycji Ogólnoświatowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które rozpoczęły się 4 maja w Bratysławie na Słowacji, a zakończyły 8 maja w Wiedniu w Austrii. 

Świetna zabawa na Festynie Sportowym w Kornowacu. Pogoda dopisała  

Piwko, kiełbaska z grilla, lody, gofry, degustacja ciast Stowarzyszenia "Prężny Kornowac"... Do tego turniej piątek o beczkę piwa prezesa KS Kornowac oraz atrakcja dnia - mecz gospodarzy z Górnikiem Pszów. Nie zapomniano również o najmłodszych - w wir zabawy porwały ich Myszka Miki i Kaczor Donald.

Gdzie się podział stół do ping-ponga? 

Tytułowe pytanie zaprząta głowę niejednego mieszkańca Pogrzebienia.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

OSP Kobyla najlepsza w gminie, gospodarze zdyskwalifikowani  

Bardzo dobrze oceniono organizację gminnych zawodów sportowo – pożarniczych w Pogrzebieniu, podczas których rywalizowali druhowie i druhny jednostek OSP z terenu gminy Kornowac.

Piąte miejsce i dwa wyróżnienia Salosu Pogrzebień  

Po raz czwarty od 2009 roku drużyna młodych piłkarzy trenujących w Salosie Pogrzebień, wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Tym razem adepci futbolu reprezentujący trzy miejscowości gminy Kornowac wystąpili w Niepołomicach pod Krakowem.

HLPN: Bartosz Winkler strzelił sześć goli dla Xpres.pl - WIDEO  

Zobacz skrót meczu z kolejnego weekendu Halowej Ligi Piłki Nożnej. 10 bramek w meczu pierwszej ligi pomiędzy Xpres.pl a Salosem Pogrzebień.

Następcy Valdesa, Iniesty i Casillasa na turnieju w Kornowacu  

O tym, że hiszpańscy piłkarze mają wielu fanów wiadomo nie od dziś. Nazwiska Andresa Iniesty, Ikera Casillasa czy Victora Valdesa można było zobaczyć na koszulkach młodych adeptów piłki nożnej. Właśnie dziś, 1 grudnia rozpoczęła się liga halowa orlików podokręgu Racibórz.

Sukcesy naszych hodowców koni 

30 czerwca w miejscowości Poręba pod Górą Świętej Anny, odbył się Regionalny Czempionat Koni Rasy Śląskiej, na który zostały zakwalifikowane cztery konie od trzech hodowców z powiatu raciborskiego.

Tekst pochodzi z aktualnego wydania Nowin Raciborskich

OSP Pogrzebień wygrywa w gminie Kornowac  

Dziś odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gminy Kornowac. Zwycięzcami zawodów zostali strażacy z Pogrzebienia. Jednostka wywalczyła pierwsze miejsca w grupach: A, oldboj i  młodzieżówkach chłopców i dziewczyn. Wśród dzieci najlepsi byli chłopcy z OSP Kobyla i dziewczyny z OSP Łańce.

Wodzisław Śląski ma najlepszych Orlików  

Dobiegły końca rozgrywki Orlików, które odbywały się w hali sportowej w Kornowacu. W sobotę rozegrano ostatnie mecze, a po nich najlepszym wręczono dyplomy, puchary i upominki.

Zobacz więcej