Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto biegowe w Jastrzębiu-Zdroju – KOBIETA NA 5+

III Jastrzębski Bieg Kobiet i Marsz Nordic Walking odbył się w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju. Wystartowało 961 zawodniczek, 886 w konkurencji biegowej i 75 w Nordic Walking.

Święto biegowe w Jastrzębiu-Zdroju – KOBIETA NA 5+

Piękna pogoda, w powietrzu kolorowe balony, a na starcie 961 wysportowanych, gotowych na wszystko kobiet. Do startu sygnał dała Pani Prezydent Miasta Anna Hetman. Wystartowały i już po 18 minutach i 26 sekundach na mecie pojawiła się faworytka – Ewa Kucharska z Pszczyny. Druga na metę dobiegła jastrzębianka Aneta Suwaj z czasem 18 minut, 40 sekund. Rywalizację w kategorii Nordic Walking wygrała Irena Czuta-Pakosz z czasem 35 minut i 19 sekund. Trasa o dystansie 5.3 km przebiegała ulicami miasta. Najstarsza uczestniczka biegu miała 72 lata, a najmłodsza 16 - nie licząc dzieci, które podróżowały z mamami w wózkach.

Przed i po biegu sponsorzy przygotowali dla Pań masaże, punkty, gdzie można było zrobić sobie makijaż, stanowiska z wodą, zdrową żywnością, a nawet dobrą książką do poczytania w domowym zaciszu, gdy opadną już emocje. Dla dzieci, na czas gdy mamy rywalizowały ze sobą, zorganizowano przedszkole.

Ostatnim, zaraz po krótkim strechingu, punktem imprezy było rozdanie nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych, osobno nagrodzono także biegaczki w kategoriach „siostry”, „mama z córką” oraz drużyny.

Jastrzębski Bieg Kobiet to bardzo udana inicjatywa, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko samych uczestniczek, ale i sponsorów, którzy ufundowali także nagrody dodatkowe dla wylosowanych zawodniczek.

W tym roku w imprezie brała udział rekordowa liczba osób, a dzięki perfekcyjnej organizacji i rosnącej w Polsce popularności tego sportu jestem przekonany, iż w przyszłym roku rekord zostanie pobity.

Maciej Kanik | Nowiny.pl

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].