Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Kuźnia Mocy po raz piąty na Rybnickim Półmaratonie Księżycowym

28.06.2016 15:05 | 0 komentarzy | (q)

Kuźnia Mocy już piąty raz jest sponsorem Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, w tym roku zapewniała wodę dla wszystkich uczestników oraz nagrody dla zwycięzców.

Kuźnia Mocy po raz piąty na Rybnickim Półmaratonie Księżycowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Baton na regenerację po biegu

Każdy kto już biega przyzna mi rację, że nie ma nic lepszego niż poranna przebieżka. Osoby które jeszcze nie biegają – zachęcam: zaczynać można od szybkiego spaceru połączonego z truchtem, postępy przyjdą same.

Suplementy, które mogą się przydać to przede wszystkim hydratoniki, żele energetyczne i beta alanina. Hydratonik jest niczym innym jak po prostu bardziej rozcieńczonym izotonikiem, który bardzo dobrze nawadnia przy znacznie zmniejszonej zawartości cukru.

Przyda się praktycznie na każdym treningu. Przy dłuższych dystansach sięgamy po żele energetyczne: zapewniają przypływ energii, zmniejszenie zmęczenia i poprawę szybkości reakcji. Żele są szczególnie przydatne dla osób przygotowujących się do maratonu lub półmaratonu lub trenujących na dłuższych dystansach. Powszechnie wiadomo, że zmęczenie powstaje w dwóch miejscach – w mózgu i w mięśniach. Wiadomo również, że uzupełnienie kalorii może poprawić wytrzymałość mięśni, jednak fakt, że spożycie właściwej kombinacji składników odżywczych może zmniejszyć „zmęczenie” w mózgu, czy też znużenie ośrodkowe nie jest już tak powszechnie znany. Żele nie są więc niczym innym jak węglowodanami o różnym czasie przyswajania, często połączonymi z dodatkiem kofeiny lub guarany, aminokwasów BCAA czy też sodu i potasu.

Występują w rozmaitych smakach i opakowaniach więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto też przy okazji zaopatrzyć się w magnez, najlepiej w formie bardzo dobrze przyswajalnego chelatu: najprościej mówiąc, nasz organizm chelat odczyta jako białko i bardzo dobrze go przyswoi.

Na koniec pozostawiłem niedoceniany jeszcze w Polsce suplement jakim jest beta alanina. Dzięki temu aminokwasowi wzrasta poziom karnozyny w mięśniach, przez co znacząco zostaje spowolniony poziom zakwaszenia. W praktyce, zarówno w treningach tlenowych jak i beztlenowych, zwiększa się poziom wytrzymałości i siły mięśni, co przełoży się na dłuższe i bardziej efektywne treningi. Docenią ją z pewnością osoby z większym stażem treningowym znające już swoje możliwości. Wszystkie opisane suplementy mieszczą się w przedziale 4 – 40 zł, są też bardzo dobre produkty firmy Olimp – Alkagen i Endugen, które łączą wiele składników w jednym suplemencie, ułatwiając stosowanie początkującym. Po poradę i suplementy zapraszamy do Kuźni Mocy!

Rybnik, Mikołaja Reja 4D
tel. 531 609 907
www.kuznia-mocy.pl