Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Paweł Macha o zarzutach prezesa KS Stal Kuźnia Raciborska: Absurdalne

- Zwracam uwagę na nierzetelność informacji przedstawionych przez Pana Mariusza Brześniowskiego w artykule „Szef ze stali. Mariusz Brześniowski” zamieszczonym na portalu internetowym Nowin Raciborskich w dniu 6 sierpnia 2016 roku - pisze burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.

Paweł Macha o zarzutach prezesa KS Stal Kuźnia Raciborska: Absurdalne

Pomijając kwestie związane z działalnością władz stowarzyszenia KS Stal Kuźnia Raciborska oraz informacji dotyczących pracy z młodzieżą (tą kwestię rozwiążemy oddzielnie z władzami Klubu), chciałbym skupić się na sprostowaniu faktów dotyczących zarządzania obiektem, realizacji umów objętych dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej oraz zasad finansowania stowarzyszenia z budżetu Gminy.

Właścicielem stadionu nie jest Urząd Miasta, jak stwierdza Pan Mariusz Brześniowski w udzielonym wywiadzie. Właścicielem stadionu jest Gmina Kuźnia Raciborska czyli wspólnota samorządowa, którą stanowią z mocy prawa wszyscy jej mieszkańcy. Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Umowa o dofinansowanie remontu stadionu została zawarta pomiędzy Gminą a Urzędem Marszałkowskim. W umowie przewidziano trzy miejsca pracy w łącznym wymiarze dwóch pełnych etatów. Nieprawdziwe jest stwierdzenie, że „dla trenera i gospodarza obiektu miały to być pełne etaty”. Na wniosek poprzednich władz klubu, ustalono zatrudnienie w wymiarze 3/4 etatu dla trenera, 3/4 etatu dla gospodarza obiektu i 1 etatu dla pracownika MOKSIR nadzorującego realizację projektu unijnego w okresie trwałości. Taki podział został zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski a Gmina stworzyła założone we wniosku stanowiska pracy i zawarła stosowne umowy. Zarzuty „zniknięcia połowy etatu” oraz niedotrzymania warunków umowy z Urzędem Marszałkowskim uważam za absurdalne, tym bardziej, jeżeli pod uwagę weźmie się fakt, że Pan Brześniowski był konsultantem wniosku z ramienia klubu sportowego na etapie przygotowywania projektu unijnego kilka lat temu.

Wysokość nakładów poniesionych z budżetu Gminy w ostatnich latach na wsparcie funkcjonowania klubu jest imponująca – to ponad 2 miliony złotych na remont infrastruktury na stadionie, to przejęcie od Klubu konieczności finansowania częściowych etatów trzech osób zatrudnionych w ramach realizacji projektu, to także coroczna dotacja przekazywana klubowi w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. Pozostaje życzyć Klubowi KS Stal Kuźnia Raciborska aby ponoszone nakłady finansowe przyniosły efekt w postaci satysfakcjonującej pracy z młodzieżą i dobrych wyników sportowych, a nowemu Prezesowi Klubu sukcesów w pracy menadżerskiej oraz pedagogicznej.

Paweł Macha
Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska


Zobacz również:

Ludzie

Paweł Macha

Były burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].