Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Prezes Wieczorek o 1 lidze pietrowickich szczypiornistek: "Nasz skład to mieszanka doświadczenia i młodości" [WYWIAD] 

Przed rozpoczęciem sezonu rozmawiamy z Joachimem Wieczorkiem, prezesem i trenerem UKS Start Pietrowice Wielkie. Nawiązujemy m.in. do historycznego awansu szczypiornistek do 1 ligi. - Drużyny z gminy wiejskiej na tym poziomie nie ma. Jesteśmy więc fenomenem w skali ogólnopolskiej - mówi. Rozmawia Dawid Machecki.

Pietrowice Wielkie dziękują szczypiornistkom za historyczny awans do 1 ligi. Samorząd przekazał klubowi czek na 5 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]  

- Dziękuję Wam za trud i zaangażowanie - mówił do przedstawicieli UKS Start Pietrowice Wielkie wójt Andrzej Wawrzynek w trakcie ostatniej sesji rady gminy. Wówczas przekazano klubowi czek na 5 tys. złotych. Takie sytuacje rzadko mają miejsce podczas obrad pietrowickiej rady.

Deszczowy półmaraton w Kuźni Raciborskiej i... 80-letni zawodnik [ZDJĘCIA]  

Marokańczyk Abderrahim Elasri oraz Magdalenia Giet z Dziergowic - to zwycięzcy siódmej edycji Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego Rafamet, który odbył się w sobotnie przedpołudnie, 9 kwietnia na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej. Jednak największym zwycięzcą okazał się były prezydent Raciborza Jan Kuliga, który przebiegł...

Burmistrz Macha pisze do Roberta Lewandowskiego. Gratuluje sukcesu i zaprasza do Kuźni Raciborskiej 

To kolejny list burmistrza Pawła Machy do Roberta Lewandowskiego, którego ulica od 2017 roku znajduje się na terenie Kuźni Raciborskiej. Tym razem włodarz w korespondencji gratuluje tytułu najlepszego piłkarza na świecie w plebiscycie FIFA The Best 2021.

Górnik Zabrze będzie trenował w Kuźni Raciborskiej?  

Kuźnia Raciborska i Górnik Zabrze współdziałają. Stosowne porozumienie podpisano w wakacje. Burmistrz Paweł Macha w trakcie ostatniego posiedzenia rady miejskiej mówił rajcom, jakie Miasto ma mieć profity z tej współpracy.

Widowiskowe zawody psich zaprzęgów w Rudach [ZDJĘCIA]  

Ponad 130 uczestników i trasy o różnym dystansie. Na terenie ośrodka BUK w Rudach odbywają się I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów "Szczekowyje w Buku". Wydarzenie organizuje Klub Sportowy Wilczy Pakt wraz z Klubem Trango. Zawodnicy rywalizują o Puchar Burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.

Lewandowski zmienia agenta. Czy patron ulicy przyjedzie kiedyś do Kuźni Raciborskiej? 

Jak poinformował na twitterze dziennikarz i komentator sportowy Mateusz Borek, Robert Lewandowski, patron ulicy w Kuźni Raciborskiej zmienia agenta.

Ulica Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Piłkarz wyraził zgodę! 

Nowiny.pl jako pierwsze dotarły do tej sensacyjnej wiadomości. Burmistrz Paweł Macha chce iść za ciosem i zaprosić reprezentanta Polski do Kuźni Raciborskiej.

Burza wokół KS Stal. Czy w Kuźni Raciborskiej powstanie drugi klub? 

Zaniepokojony wynikami rundy jesiennej w sekcji piłki nożnej KS Stal Kuźnia Raciborska, burmistrz Paweł Macha postanowił zwołać wszystkich zainteresowanych w celu ustalenia, w jakim kierunku zmierza kuźniańska piłka. Po naszej publikacji, gdzie przedstawiliśmy suche liczby, w magistracie zawrzało. Przypomnijmy, że klub z Kuźni jesienią...

Paweł Macha o zarzutach prezesa KS Stal Kuźnia Raciborska: Absurdalne 

- Zwracam uwagę na nierzetelność informacji przedstawionych przez Pana Mariusza Brześniowskiego w artykule „Szef ze stali. Mariusz Brześniowski” zamieszczonym na portalu internetowym Nowin Raciborskich w dniu 6 sierpnia 2016 roku - pisze burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.