środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zapaśnicze show w Arenie Rafako i telewizji już w czwartek

30.01.2017 13:48 | 0 komentarzy | kozz

Już 2 lutego, w najbliższy czwartek, do Areny Rafako wracają zapaśnicze emocje. Unia Racibórz, mierząca w tytuł drużynowego mistrza Polski, spotka się z AZS AWF Warszawa. Transmisja w TVP Sport.

Zapaśnicze show w Arenie Rafako i telewizji już w czwartek
fot. Tomasz Lewandowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej w Krajowej Lidze Zapaśniczej jest jasne, że w walce o drużynowe mistrzostwo Polski liczą się już tylko dwie drużyny - AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski i Unia Racibórz. Piotrkowianie mają komplet zwycięstw na koncie, Unia przegrała dotąd tylko raz w Piotrkowie. Jeśli oba teamy wygrają swoje najbliższe trzy mecze, to o tytule mistrzowskim zadecyduje ich bezpośrednie starcie w Raciborzu, w ostatniej kolejce sezonu KLZ.

- Rozpoczyna się fascynujący korespondencyjny pojedynek między liderem a wiceliderem. Żadna z tych drużyn nie może sobie pozwolić na potknięcie. Z drugiej strony, wszyscy ich rywale szykują się na mecze z faworytami i nie oddadzą im zwycięstw bez walki. To dla kibiców wymarzony scenariusz - mówi Damian Fedorowicz, prezes Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Czy akademicki wicemistrz pokona mistrza wojskowego? Najbliższa odsłona rywalizacji o mistrzostwo Polski już w tym tygodniu. Unia Racibórz podejmie zespół AZS AWF Warszawa. Ozdobą meczu może być walka w kat. 75 kg w stylu klasycznym, w której występujący w barwach Unii Białorusin Tsimur Berdyieu, wojskowy mistrz świata, zmierzy się z Iwanem Nylypiukiem z AZS AWF Warszawa. To akademicki wicemistrz świata i jedna z najbarwniejszych postaci ligi. Można się spodziewać bardzo zaciętego i emocjonującego pojedynku.

Przed meczem w Raciborzu drużyna ze stolicy zapowiada istotne roszady w składzie, w porównaniu z przegranym spotkaniem w poprzedniej kolejce w Białogardzie. Jak przygotowuje się Unia? - My również szykujemy niespodziankę wśród kobiet. Kluczowe będzie dobre rozpoczęcie spotkania i dobre wytypowanie jokera. Spodziewam się, że wygramy, choć nasz mecz przed tygodniem we Wrocławiu pokazał, że w KLZ nie ma słabych przeciwników - mówi Ryszard Wolny z Unii Racibórz.

Przypomnijmy, że zwycięstwo jokera liczy się za dwa punkty. Jednak do tej roli trenerzy mogą wytypować zawodniczki lub zawodników tylko w wieku do 20 lat. Mecz odbędzie się w czwartek, 2 lutego, o godz. 17.55, w Arenie Rafako. Transmisja na żywo w TVP Sport.

Dzień wcześniej AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się u siebie z AKS Białogard. W trzecim pojedynku Grunwald Poznań podejmie drużynę AZ Supra Brokers Wrocław. Wszystkie mecze KLZ transmitowane są w Internecie - na SPORT ZONA i KLZ TV.

Unia Racibórz - AZS AWF Warszawa

 2 lutego, godz. 17.55

 Arena Rafako, Racibórz


PR Expert