Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Pierwsze Zawody Międzyklubowe Sztuk Walk Guardians Cup 2017

24.03.2017 12:16 | 0 komentarzy | red.

18 marca w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Furgoła 71 w Czerwionce-Leszczach odbyły się Pierwsze Zawody Międzyklubowe Sztuk Walk Guardians Cup.

Pierwsze Zawody Międzyklubowe Sztuk Walk Guardians Cup 2017
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zawodach wzięło udział 60 zawodników z czterech klubów: - Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin Orzesze, - Górnośląska Szkoła Sztuk Walk Leszczyny, - „Sozo” MMA Żory i - Guardians Team z Czerwionki-Leszczyn (sekcja Kickboxingu oraz sekcja Samoobrony - gospodarz i organizator całego turnieju).
Wielką niespodziankę organizatorom zrobił swoim przybyciem Sylwester Wrzesiński, lider zespołu Sari Ska Band, półfinalista ósmej edycji programu Must Be The Music, który życzył wszystkim uczestnikom samych sukcesów i dobrej zabawy.
Rywalizacja odbyła się w formule Touch Contact dzieci w różnych kategoriach wzrostowych i wiekowych. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Odbyły się również trzy walki Point Fighting dzieci (walka przerywana). Z dużo mocniejszym akcentem zadebiutowali starsi, bardzo utalentowani zawodnicy kickboxingu: Paweł Golec, Tomasz Szala, Przemysław Czępiel i Łukasz Domin. Szymon Jankowski i Adrian Miernik z Klubu "Sozo" MMA Żory stoczyli bardzo widowiskową walkę w MMA. Kamil (9 lat) z Guardians Team zaprezentował piękny pokaz umiejętności technik łączonych i kombinacji na tarczach z trenerem. Na bardzo licznej publiczności składającej się z rodziców zawodników, sympatyków, kibiców, zawodników innych klubów oraz innych osób zainteresowanych tym wydarzeniem, zrobił również duże wrażenie pokaz naszej „Samoobrony", która istnieje zaledwie dwa i pół miesiąca. Zarówno tym najmłodszym osobom, jak i tym nieco starszym taneczny relaks w rytmie Zumby zapewniła nam Szkoła Tańca i Animacji (pod kierunkiem Pani Joanny Dziedzic).
Gośćmi Honorowymi imprezy byli: Filipek Salamon "Filipowe Kilometry - Walczymy z Autyzmem" oraz Dawid Kilian "Zakręć się dla Dawida". Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy sportowej.
(foto. Małgorzata Tkocz)