Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bieg Rudnicki wrócił do korzeni [ZDJĘCIA]

Jak co roku w Rudniku zorganizowany został Bieg Rudnicki - impreza sportowa z okazji Dnia Dziecka. Tym razem było inaczej.

Bieg Rudnicki wrócił do korzeni [ZDJĘCIA]

Przez ostatnie lata dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali w biegach ulicznych na różnych dystansach na drodze koło szkoły. W tym roku i przypuszczalnie w kolejnych będzie to co miało miejsce ostatnio przed piętnastoma laty. - Zorganizowali Dzień Dziecka na boisku "Zrywu Rudnik", bo tu jest bezpieczniej - przekonywał wójt gminy Rudnik Alozjy Pieruszka. Wtórował mu Jan Deńca, urzędnik z gminy i jeden z organizatorów.

Zmieniła się też grupa wiekowa do której przeznaczone są zawody. Startowały przedszkolaki i klasy 1-3 szkoły podstawowej. Co z resztą? - Wystartuje ona 20 czerwca w zawodach lekkoatletycznych - dodał Jan Deńca.

Za część sportową jak zawsze odpowiadała Bożena Walaszek, biegaczka długodystansowa z Rudnika. Poza biegami dla dzieci były inne atrakcje o których do tej pory nie było mowy. Były dmuchane zamki czy też trampolina. Bieg Rudnicki bardziej przypomina teraz festyn dla dzieci, a one jak było widać czerpały większą radość niż z samych biegów ulicznych.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście Janusza Gałązki, który miłuje Gminę Rudnik. On też wraz z wójtem, otworzyli sportową imprezę.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].