Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Historyczne zwycięstwo dziewczynek z Rudnika. To największy sukces sportowy tej placówki [ZDJĘCIA] 

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczynki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku, które wygrały Śląski Finał Wojewódzki XXII edycji turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii wiekowej U-8.

Uczniowie z Rudnika pobiegli Tropem Wilczym ku chwale Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]  

- Celem projektu jest propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, edukacja historyczna oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania - podkreśla Weronika Żymełka, dyrektor ZSP w Rudniku.

W Brzeźnicy bili rekord Polski [ZDJĘCIA]  

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy (gm. Rudnik) dołączyli do V Biegu Erasmus - Bijemy rekord Polski organizowanego przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Wydarzenie odbyło się w piątek 24 września.  

142 tys. złotych dla organizacji pozarządowych w gminie Rudnik 

Organizacje pozarządowe podejmujące inicjatywy w zakresie zadań publicznych i działające na terenie gminy Rudnik otrzymały dotację. – Wsparcie takich organizacji ze strony samorządu wynika z podjętego uchwałą Rady Gminy w Rudniku tzw. programu współpracy – przypominają urzędnicy. Łącznie rozdysponowano 142 000 zł.

Szkoła w Rudniku wspiera młodych piłkarzy w Kamerunie  

"Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie" - to akcja zainicjowana przez Tadeusza Maziarza i Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach.

Był taki mecz: LKS Ruch Bolesław - LKS Zryw Rudnik [WIDEO] 

Od 10 lat na portalu Nowiny.pl publikujemy skróty meczów z lig lokalnych i ekstraligi kobiet. To doskonały czas na to, żeby przypomnieć sobie o tym, że... był taki mecz! Kolejny mecz jaki przypominamy to spotkanie LKS Ruch Bolesław - LKS Zryw Rudnik.

Tymbark w Pietrowicach. Awans drużyn z Pawłowa, Rudnika i Pietrowic  

Przez dwa dni na pietrowickim orliku rywalizowali chłopcy z kategorii U10 i U12.

Z Podwórka na stadion. W Pawłowie rywalizowali zawodnicy z rocznika 2011  

Przez dwa dni na boisku orlik przy Szkole Podstawowej w Pawłowie rywalizowali uczestnicy turnieju ,,Z podwórka na stadion'' o Puchar Tymbarku w kategorii U8.

Zapaśnicy z całej Polski rywalizowali w Rudniku [ZDJĘCIA]  

W sobotę w Rudniku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapachach w stylu wolnym i w zapasach kobiet, których organizatorem był LKS Dąb Brzeźnica.

Rozbiegane przedszkolaki z Brzeźnicy [ZDJĘCIA]  

We wtorek 21 marca przedszkole w Brzeźnicy dołączyło po raz drugi do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Szczypiornistki w ostatniej chwili musiały zmienić halę. Zagrały dla Arka w Rudniku [ZDJĘCIA]  

W piątek w hali sportowej w Rudniku odbyło się spotkanie w ramach II ligi kobiet pomiędzy UKS-em Start Pietrowice Wielkie oraz MKS-em Start Michałkowice. Gospodynie pewnie wygrały z kilkunasto punktową przewagą z rywalkami. Podczas meczu sprzedawane były cegiełki na leczenie Arkadiusza Górszczyka.

Jedno złoto, cztery brązy dla MKZ Unia Racibórz w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]  

W Rudniku odbył się Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci Unii Racibórz pięciokrotnie znaleźli się na podium zawodów. Zobacz zdjęcia z porannych walk!

Rudnik otrzymał ponad 15 tys. złotych na naukę pływania 

Gmina Rudnik podobnie jak w latach poprzednich otrzymała dotację na program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa ŚlZPN [ZDJĘCIA]   

W sobotę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku rozegrano turniej eliminacyjny o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięły trzy drużyny młodzików z rocznika 2007 oraz trzy orlików z rocznika 2008. Do dalszych rozgrywek młodzików awansował KS Unia Racibórz, a orlików RKP ROW Rybnik.

Zwycięstwo Unii Racibórz w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej [ZDJĘCIA]  

W sobotę 24 listopada w hali sportowej w Rudniku odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2007.

Dziewczyny z Rudnika osiągnęły duży sukces 

W piątek 23 listopada w hali sportowej w Lubomi odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

Zobacz więcej