Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rezerwy Dębu Gaszowice w A klasie! Pierwszy raz w historii [ZDJĘCIA]

Zwycięstwem 4:2 z Górkami Śląskim, GKS Dąb Gaszowice II grający mecze w Łukowie Śląskim przypieczętował awans do raciborskiej A klasy.

Rezerwy Dębu Gaszowice w A klasie! Pierwszy raz w historii [ZDJĘCIA]

LKS Łuków Śląski zakończył swoją działalność w sezonie 2008/09 w C klasie. - Zmarł prezes, klub przestał funkcjonować, więc trzeba byłoby zaorać boisko - wspominał jeden z wieloletnich działaczy w Łukowie. Teraz on i cała społeczność gminy Gaszowice cieszy się z awansu rezerw GKS Dąb Gaszowice. To właśnie zawodnicy rezerw pierwszej drużyny (w sobotę walczy o awans do IV ligi) grają na boisku w Łukowie.

W meczu z Górkami lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili po bramce zawodnika niesłyszącego - Rafała Mandrysza. Górki Śląskie, które znajdują się w czubie tabeli wyrównały po przerwie. Wówczas do bramki trafił Adrian Kuś. Szybko odpowiedział Mandrysz. Końcówka należała do gospodarzy. Na 3:1 podwyższył Kamil Sikora, a chwilę później hat-tricka skompetował Mandrysz. Goście mieli pretensje, że bramka padła po zachowaniu nie fair, jednak prowadzenie było na tyle wysokie, że kolejna bramka nie zmieniła szczególnie przebiegu meczu. Górki zdążyły strzelić jeszcze jedną bramkę. Marcin Andrzejczak ustalił tym samym wynik na 4:2 dla GKS Dąb II.

GKS Dąb Gaszowice II - LKS Górki Śląskie 4:2 (1:0)

Rafał Mandrysz 15., 60., 84., Kamil Sikora 82. - Adrian Kuś 56., Marcin Andrzejczak 87.

Żółte kartki: Piotr Berger (Gaszowice II) - Łukasz Czerny (Górki)

GKS Dąb Gaszowice II: Robert Tlołka - Piotr Berger, Rafał Mandysz, Artur Sapek, Dawid Starzec, Przemysław Sznajder, Sebastian Szymura (46. Przemysław Stebel), Marek Tomas (46. Kamil Sikora), Krzysztof Tomaszewski (60. Daniel Tokarczyk), Dawid Wojaczek (85. Łukasz Gwóźdż), Krzysztof Wrzałek. Trener: Zbigniew Zdrzałek.

LKS Górki Śląskie: Andrzej Mazurek - Marcin Andrzejczak, Kamil Bytomski, Łukasz Czerny (85. Michał Gacka), Adrian Kuś, Piotr Kwiatkowski, Paweł Łukoszek (80. Arkadiusz Gronert), Krzysztof Merkel (60. Michał Zamęcki), Damian Napora, Szymon Napora, Jakub Pytel. Trener: Michał Brachmański.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
gyniuś 17.06.2017 08:46

Ale mocie problemy ,rezerwy czy nie rezerwy ,zrobili mistrza i gratulacje się należą .

~kibicQ5 (188.137. * .235) 16.06.2017 17:28

W meczach wyjazdowych druga drużyna grała praktycznie zawsze ( z małymi wyjątkami) bez piłkarzy którzy trenują z pierwsza drużyną. W meczach na Łukowie też chyba tylko w 3ch meczach grało 3 lub więcej piłkarzy pierwszej drużyny. A jeśli ktoś pisze że to nie są rezerwy, to bardzo się myli, bo grają tam piłkarze którzy są rezerwowymi w meczach okręgówki lub nie zmieścili się do kadry na mecz, więc jak ich nazwać ?

~Gaszowice (188.137. * .14) 16.06.2017 17:17

samo słowo rezerwa powiinno Ci coś mowic koles..a tak wogole byłes na kazdym meczu ze tak piszesz?

~000kibic000 (94.254. * .94) 16.06.2017 14:20

Gratuluje awansu ale nie mozna mowic ze jest to awans rezerw debu skoro praktycznie w kazdym meczu gralo kilku zawodnikow okregowki