Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Najlepszy Polak" czyli półmaraton po nowemu

Przyszłoroczny bieg przez Racibórz ma odbyć się na innych niż dotąd zasadach.

"Najlepszy Polak" czyli półmaraton po nowemu

Ponieważ podium tego i innych biegów w regionie zdominowali biegacze z Kenii, prezydent Mirosław Lenk chce zmodyfikować system nagród dla najlepszych. Pojawi się kategoria „najlepszy Polak”, a pierwsza trójka otrzyma puchary, dyplomy i znacznie skromniejsze nagrody pieniężne niż w trzeciej edycji biegu. Magistrat najchętniej wprowadziłby kontrolę antydopingową, ale jej koszty są tak wysokie, że nie stosuje się jej na dużo większych imprezach niż raciborska (Poznań czy Warszawa).

Ludzie

Mirosław Lenk

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz, były prezydent.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~goha (89.25. * .176) 29.09.2017 21:00

Biegam bo lubię! Zlikwidujcie nagrody, to problem zniknie.

~mła (83.13. * .212) 15.09.2017 12:42

kontrola antydopingowa jest m.in.w Poznaniu oraz nawet po sąsiedzku w Rybniku na Półmaratonie Księżycowym.

~julianek (95.160. * .136) 14.09.2017 18:54

Raciborscy biegacze wypłakali zmianę przepisów. Jak wam nie wstyd? A wszędzie opowiadacie, że dla was nie liczy się nagroda tylko udział.