Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Trzy medale rybnickich szermierzy. Alicja Klasik ze złotem

11.10.2017 14:45 | 0 komentarzy | pm

Rybniccy szermierze nie zwalniają tempa. Udane starty podczas II Pucharu Polski Juniorów młodszych w Gliwicach.

Trzy medale rybnickich szermierzy. Alicja Klasik ze złotem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejny znakomity start odnotowały szpadzistki i szpadziści z RMKS Rybnik. Podczas II pucharu Polski, który odbył się w Gliwicach rybniczanie przywieźli 3 medale – złoto, srebro i brąz. W sobotę na gliwickich planszach zmagania rozpoczęło 117 szpadzistek. W tak licznym gronie RMKS Rybnik reprezentowały 4 zawodniczki Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Beata Pękała oraz Patrycja Frystacka. Po bardzo dobrych walkach w eliminacjach grupowych oraz w walkach eliminacji bezpośredniej wszystkie 4 zakwalifikowały się do ścisłego finału. W najlepszej „8” swoje walki wygrały Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak. Niestety, los chciał aby zawodniczki RMKS walczyły ze sobą w półfinale. Tego dnia lepsza okazała się Alicja Klasik, która pokonała swoją klubową koleżankę Kingę Zgryźniak 15:4. W walce finałowej Alicja walczyła z Zofią Janelli z KS Szpady Wrocław. Po bardzo zaciętym pojedynku rybniczanka wygrała 15:11 i zdobyła złoty medal oraz puchar Polski.

W niedzielę na plansze wyszli szpadziści. W gronie 115 zawodników kolejny fantastyczny start odnotował Marcin Tumas, który zajął znakomite 2. Miejsce, zdobywając tym samym srebrny medal. Marcin od początku turnieju był bardzo skoncentrowany, w walkach grupowych nie przegrał walki , a w pojedynkach pucharowych pewnie radził sobie z rywalami. Dopiero w walce finałowej rybniczanin przegrał nieznacznie z Jankiem Sochą z PKSZERM Warszawa 13:15. Tego dnia równie dobrze walczyli klubowi, młodsi koledzy Marcina, Sebastian Mandrysz oraz Wiktor Wałach, którzy wygrali wszystkie swoje walki w eliminacjach grupowych. Niestety, w walkach o najlepszą „16” turnieju przegrali swoje pojedynki i sklasyfikowani zostali kolejno na 17. i 20. miejscu.

– Tym startem nasi zawodnicy potwierdzili, że należą do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i będą się liczyli w walce o wyjazd na mistrzostwa świata i Europy. W rankingu Polskiego Związku Szermierczego w kategorii junior młodszy w szpadzie dziewcząt liderką pozostała Alicja Klasik, 3, miejsce zajmuje Beata Pękała, 4, Kinga Zgryźniak, 12. Patrycja Frystacka. W szpadzie chłopców, Marcin Tumas aktualnie zajmuje 4. miejsce. W najbliższym czasie nasi zawodnicy startują w II Pucharze Polski Juniorów (do 20 lat), który odbędzie się 21 i 22 października w Gliwicach oraz pod koniec października w Pucharze Europy Kadetów w Klagenfurcie – informuje Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy.

Sekcja szermiercza prowadzi ciągły nabór do sekcji. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 7. roku życia . Adres: RMKS Rybnik ul. Powstańców Śląskich 40/42 Rybnik 44-200. Tel. 503037386 lub 609984103.

Klasyfikacja końcowa kobiet:
1.KLASIK Alicja (RMKS Rybnik)

2.JANELLI Zofia (KS SZPADA Wrocław)
3.SABALSKA Ewelina (MKS Kusy Szczecin)
3.ZGRYŹNIAK Kinga (RMKS Rybnik)
5.PĘKAŁA Beata (RMKS Rybnik)
6.FRYSTACKA Patrycja (RMKS Rybnik)
7.MARUCHA Weronika (SKS Flesz Świdnica)
8.ZACHOROWSKA Aleksandra (Muszkieter Gliwice)

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1.SOCHA Jan (PKSzerm Warszawa)
2.TUMAS Marcin (RMKS Rybnik)
3.KAŁUZIŃSKI Tomasz (UKS MDK Olimp Lubin)
3.NOGANOWICZ Karol (WKS Kolejarz Wrocław)
5.BULANDRA Jan (AZS AWF Katowice)
6.CNOTALSKI Przemysław (Zerwikaptur Kraków)
7.URBAN Paweł (MKS Gryf Mielec)
8.MARCOL Maciej (MDK Nr 1 Bytom)

Pozostałe miejsca rybnickich zawodników:
17. Sebastian Mandrysz
20. Wiktor Wałach
29. Dominik Sojka
42. Bartłomiej Musiolik
79. Karol Pyszny
86. Szymon Pasionek