Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz notuje fatalną serię. W sobotę zagra ze Spójnią Landek

Pięć ligowych porażek pod rząd zanotowali piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz. To najgorszy wynik od sezonu 2012/13. Wówczas Unia zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu od końca w tabeli czwartej ligi. Obecnie raciborski klub jest drugi od końca.

Unia Racibórz notuje fatalną serię. W sobotę zagra ze Spójnią Landek

Tak fatalnie unici prezentowali się ostatnio między 25., a 29. kolejką IV ligi sezonu 2012/13. Wówczas w pięciu meczach raciborzanie strzelili dwa gole tracąc szesnaście. Przegrywali pod rząd z Rekordem Bielsko-Biała (0:2), Iskrą Pszczyna (0:4), Drzewiarzem Jasienica (1:4), AKS-em Mikołów (0:4) i Gwarkiem Ornontowice (1:2). Teraz bilans bramkowy jest nieco lepszy (5-12), ale zdobycz punktowa taka sama - zero.

Przez ten czas w Unii Racibórz dokonano zmiany szkoleniowca. Na ławkę trenerską wrócił Piotr Hauder, który prowadził Unię pod koniec sezonu 2014/15. Wówczas wyniki były bardzo przyzwoite, a unici wydostali się z dolnych rejonów tabeli plasując się ostatecznie w jej środku. Póki co nowy szkoleniowiec zanotował dwie przegrane ze swoimi podopiecznymi. W sobotę chcąc przerwać fatalną passę trzeba wygrać przy Srebrnej z dużo wyżej notowaną Spójnią Landek.

Spójnia znajduje się obecnie na piątym miejscu i ma na koncie 16 punktów, tracąc zaledwie dwa oczka do lidera z Wodzisławia Śląskiego. Zespół z Landka może pochwalić się lepszą ofensywą i defensywą od raciborskiej Unii, aczkolwiek przegrał w tym sezonie już cztery razy. Spójnia była gorsza od Czańca (0:2), Kuźni Ustroń (0:1), Dębu Gaszowice (2:4) i Bytomskiego Sportu (0:2).

Jak będzie w sobotę, przekonamy się zasiadając na stadionie przy ulicy Srebrnej 12. Początek meczu Unia Racibórz - Spójnia Landek o godz. 15:00.

TABELA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Odra Centrum Wodzisław Śl.91812:9
2.Radziechowy-Wieprz101722:16
3.Decor Bełk91721:15
4.Bytomski Sport91615:8
5.Spójnia Landek101621:16
6.Wilki Wilcza91517:15
7.Czaniec9158:8
8.Dąb Gaszowice91416:12
9.Podbeskidzie B-B II101317:17
10.Goczałkowice101314:16
11.Drzewiarz Jasienica91214:20
12.Kuźnia Ustroń91116:13
13.Beskid Skoczów91111:20
14.Tyski Sport II91032:30
15.Unia Racibórz9512:20
16.Lędziny9511:24

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].