Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Przemysław Niemiec ambasadorem Tour de Rybnik

31.10.2017 10:00 | 0 komentarzy | pm

Jeden z najlepszych polskich kolarzy, będzie wspierał rybnicki wyścig. 

Przemysław Niemiec ambasadorem Tour de Rybnik
Fot. Michał Kapusta / Naszosie.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

rzemysław Niemiec kolarz ekipy UCI World Tour UAE Team Emirates został ambasadorem wyścigu Tour de Rybnik. Olimpijczyk z Pekinu już był gościem Tour de Rybnik w roku 2015 wtedy brał udział w oficjalnym rekonesansie trasy, teraz został „twarzą” imprezy.

– Współpracę podjąłem gdyż jestem otwarty na różne propozycje związane z kolarstwem. Chęć poznania nowych ludzi i podzielenia się z nimi wiedzą jaką posiadam myślę że dobrze zrobi do dalszego rozwoju kolarstwa w Polsce. Dlaczego ten wyścig? Śląsk był mi zawsze bliski od początku mojej przygody z rowerem gdyż pierwsze starty miałem w makroregionie śląskim. Miałem już raz przyjemność być na rekonansie trasy i spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony kolarzy więc mam nadzieję na dalszy rozwój imprezy jaką jest Tour de Rybnik – mówi polski kolarz.

Już w 2018 r. będziemy mogli spotkać Przemka Niemca w Rybniku. W jakiej roli, to okaże się na początku przyszłego sezonu. – Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy współpracę z Przemkiem. To bardzo pozytywna, barwna i waleczna postać. Jest to dla nas spora dawka pozytywnej energii, którą spożytkujemy podczas organizacji kolejnych edycji naszej imprezy – komentuje Robert Słupik, dyrektor wyścigu.

Przemysław Niemiec urodzony w Oświęcimiu kolarz obecnie mieszka w Pisarzowicach (woj. śląskie). Od roku 2011 ściga się w najwyższej światowej dywizji Wolrd Tour. Pierwsze kroki kolarskie stawiał pod okiem trenera Piotra Karkoszki. Kolejnymi klubami były m.in.: Amore & Vita-Beretta, Miche czy Lampre-ISD. Do obecnej ekipy UAE Team Emirates przeszedł z teamu Lampre Merida. Do największych sukcesów zalicza m.in. wygrany etap na Vuetla Espana (2014) czy Tour of Turkey (2016).