Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Zajęcia profilaktyczne w Łamatorze

03.12.2017 12:24 | 0 komentarzy | kozz

Po raz kolejny najmłodsi zawodnicy klubu sportowego Łamator Racibórz wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych.

Zajęcia profilaktyczne w Łamatorze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu "Sport, zdrowie, ju jitsu, wolni od uzależnień" i wzięło w nich udział około 40 dzieci. Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

Tym razem dzieci uczyły się jak reagować gdy ktoś straci przytomność, jak udrażniać drogi oddechowe i trenowały układanie pozycji bocznej bezpiecznej. Przypomniane zostały również zasady informowania odpowiednich służb ratunkowych. Dowiedzieli się również do czego służy folia ratunkowa i jak ją wykorzystać oraz jak reagować w przypadku urazu kręgosłupa i do czego służy kołnierz ortopedyczny.

Przedstawiony został również film szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa w samochodzie oraz odpowiedniego zachowania podczas zabaw na lodzie. Starsi uczestnicy zajęć dowiedzieli się czym są środki psychoaktywne, narkotyki i dopalacze oraz jak zgubny wpływ mają na organizm człowieka. Uczyli się również resuscytacji oddechowo krążeniowej na profesjonalnym fantomie podłączonym do komputera, dzięki czemu mogli monitorować poprawność siły i szybkości ucisku klatki piersiowej w sytuacji ratowania życia. Zaprezentowane zostały również filmy edukacyjne, z których dowiedzieli się jak reagować w trakcie napadu padaczkowego, bezpieczeństwa w samochodzie oraz podczas zabaw zimowych. Zaprezentowane zostały również metody bezpiecznego usuwania kleszcza. Dzieci bardzo entuzjastycznie podeszły do prowadzonych zajęć i aktywnie uczestniczyły w ich przebiegu. Klub Sportowy Łamator Racibórz pragnie serdecznie podziękować firmie Life Ratownictwo Medyczne za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć a Miastu Racibórz za wsparcie.

Michał Musioł