Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Medalowe sukcesy pływaków Górnika Radlin

10.01.2018 16:29 | 0 komentarzy | juk

– Na minionych Mistrzostwach Śląska nasi uczniowie 34 razy stawali na podium. Mamy powody do zadowolenia i dumy – mówi Jacek Kuliński, jeden z trenerów młodych pływaków ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie.

Medalowe sukcesy pływaków Górnika Radlin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Racibórz i Łódź - w tych miejscach odbywały się grudniowe mistrzostwa w pływaniu. Zawodnicy Klubu Sportowego Górnik Radlin i jednocześnie uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie spisali się na nich rewelacyjnie. Z zawodów przywieźli łącznie aż 34 trofea. - Systematyczna praca i obecność na treningach to klucz do sukcesu tych młodych pływaków - podkreśla Jacek Kuliński. Sportowcy są prowadzeni przez pięciu trenerów - Iwonę Cymerman, Danutę Gerlich, Wojciecha Szulca, Tomasza Buchtę oraz Jacka Kulińskiego.

13 grudnia odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików 11-letnich w Gliwicach. Wśród zawodników SSP nr 2 najlepsza okazała się Karolina Niewiadomska. Zdobyła dwa brązowe medale - na 50 m w stylu dowolnym i na 100 m w stylu motylkowym.

Julia Jajko i Kajetan Wawrzyniak byli najlepszymi pływakami Górnika Radlin podczas Mistrzostw Śląska 12-latków. Zawody odbyły się w Raciborzu 14 i 15 grudnia. Kajetan na dystansie 200 m w stylu zmiennym uzyskał tytuł wicemistrza Śląska. Ponadto z zawodów przywiózł brązowy medal zdobyty na 200 m w stylu klasycznym. Natomiast Julia zdobyła brązowy medal na 100 m w stylu klasycznym. Podczas mistrzostw wystawiona została również sztafeta dziewcząt, która zdobyła dwa brązowe medale - na 4 razy 100 m w stylu dowolnym i 4 razy 100 m w stylu zmiennym. Sztafeta płynęła w składzie Natalia Cnota, Wiktoria Adamus, Aleksandra Salwiczek oraz Julia Jajko.

Z Mistrzostw Okręgu Śląskiego 13-latków, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej 1 i 2 grudnia młodzi pływacy przywieźli 10 krążków. Najwięcej, bo aż trzy (złoty, srebrny i brązowy) zdobył Kamil Kurzak. Najwyższy stopień podium wywalczył na 50 m w stylu grzbietowym. Emilia Szydło zdobyła złoto (50 m w stylu motylkowym) i srebro (200 m w stylu zmiennym). Natomiast po pierwsze miejsce na 200 m w stylu grzbietowym sięgnęła Alicja Zubczyńska. Pod szyldem Górnika Radlin wystartowała również sztafeta dziewcząt. Zawodniczki zdobyły dwa medale, srebrny (4 razy 200 m w stylu dowolnym) oraz brązowy (4 razy 100 m w stylu dowolnym). Sztafeta płynęła w składzie Alicja Zubczyńska, Emilia Szydło, Manuela Kaźmierczak i Wiktoria Fizia.

Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Open, które odbyły się 8 i 9 grudnia w Gliwicach przyniosły Górnikowi Radlin 17 medali. W kategorii 15-latków 9 krążków zdobyli Patryk Rożenek i Jan Strączek. Patryk cztery razy stanął na podium. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce (50 m i 100 m w stylu grzbietowym) oraz trzecie (200 m w stylu grzbietowym i 50 m w stylu motylkowym). Jan zwyciężył na 100 m w stylu zmiennym. Trzykrotnie był drugi (200 m i 400 m w stylu zmiennym oraz 200 m w stylu motylkowym) oraz raz trzeci (100 m w stylu motylkowym). W przedziale 16-18 lat najlepszymi zawodnikami Górnika Radlin okazały się Zofia Adamczyk i Daria Turko (absolwentki SSP nr 2, obecnie uczennice ZSOMS w Raciborzu). Zofia czterokrotnie stanęła na podium. Na dystansie 50 m w stylu motylkowym była druga. Trzykrotnie zdobyła brązowy medal - na 50 m w stylu grzbietowym i klasycznym oraz na 100 m w stylu zmiennym. Natomiast Daria srebro zdobyła na 50 m w stylu grzbietowym, a brąz na 100 m w stylu dowolnym. Na mistrzostwach w Gliwicach wystartowała również sztafeta chłopców w kategorii 15-latków. Młodzi sportowcy dwukrotnie zajęli trzecie miejsce - na 4 razy 100 m w stylu dowolnym oraz 4 razy 100 m w stylu zmiennych. Sztafetę reprezentowali Patryk Rożenek, Jan Strączek, Michał Wojta oraz Jakub Jajko.

W Łodzi od 19 do 22 grudnia trwały Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zawodach wystartował zawodnik Górnika Radlin, a był nim Patryk Rożenek. Młody sportowiec, mimo że nie zajął żadnego miejsca na podium, to dwukrotnie pobił rekordy śląska - na 50 m w stylu grzbietowym osiągając czas 0,26,59 sekundy i na 100 m w stylu grzbietowym, dopływając na metę w 0,56,96 sekundy.

SSP nr 2 od stycznia prowadzi nabór do 4 klasy sportowej o profilu pływanie. Więcej szczegółów w sekretariacie szkoły bądź u Jacka Kulińskiego.