środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Alicja Klasik najlepsza w Pucharze Europy Kadetek!

30.01.2018 07:46 | 0 komentarzy | pm

Duży sukces Alicji Klasik. Rybniczanka zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetek w Krakowie.

Alicja Klasik najlepsza w Pucharze Europy Kadetek!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend na krakowskich planszach szermierczy odbyła się piata edycja Pucharu Europy Kadetów „Dragon Wawel Trophy” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło 206 szpadzistek oraz 226 szpadzistów z Europy oraz z USA, Japonii, Chile, Kolumbii, Jordanii, Egiptu oraz Jamajki i Australii. RMKS Rybnik reprezentowało 7 szpadzistów oraz 5 szpadzistek powołanych do startu przez Polski Związek Szermierczy. W pierwszy dzień na plansze wyszli szpadziści. Najlepszym zawodnikiem z Rybnika okazał się Bartłomiej Musiolik, który zajął dobre 25. miejsce. Dobrze zaprezentował się również Sebastian Mandrysz, który był 39. Nieco dalej, bo poza „64”, znaleźli się Huwer Kamil (86.), Sojka Dominik (92.), Marcin Tumas (96.), Pyszny Karol (152.), Bezuch Krzysztof (181.)

W drugim dniu na plansze wyszły szpadzistki. Niesamowitą niespodziankę i wiele emocji sprawiła młodziczka, Alicja Klasik, która po fantastycznych walkach zwyciężyła w całym turnieju i pierwszy raz w swojej karierze stojąc na podium usłyszała hymn Polski. Alicja, choć ma dopiero 13 lat, znakomicie poradziła sobie z zawodniczkami o 3-4 lata starszymi. W fazie walk eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 walk i do fazy walk pucharowych rozstawiona została z numerem 32. W tej części zawodów rybniczanka pokonała kolejno: 1/64: Diaz Del Rio Rosario (CHI) 15:7, 1/32: Vandingenen Augi (Bel) 15:13, 1/16: Mbiim Solene (FRA) 14:13 (rozstawiona z numerem 1), 1/8: Pirkovski Amanda (USA) 15:7, 1/4K: Rausch Arianna (USA) 15:12, 1/2: Szarvas Rita (HUN) 15:12, finał: Chavigny Sofie (UKR) 15:12.

– Jest to aktualnie największe osiągniecie międzynarodowe tej młodej szpadzistki, która na swoim koncie ma już medale indywidualne i drużynowe z mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych. W tym roku rybniczanka pierwszy raz zostanie powołana na mistrzostwa Europy juniorek młodszych które odbędą się w Soczi na początku marca oraz mistrzostw świata, które odbędą się w Veronie w kwietniu. Turniej ten zakończył również kwalifikację zawodników do mistrzostw Europy juniorów młodszych, które odbędą się w Soczi. Powołania na tą imprezę otrzymają również Kinga Zgryźniak i Marcin Tumas. Z 8 osobowej reprezentacji szpady dziewcząt i chłopców, aż trzech będzie z RMKS-u Rybnik – mówi Artur Fajkis, trener rybniczan i kadry Polski juniorów.

Klasyfikacja końcowa
1. KLASIK ALICJA (POLSKA - RMKS RYBNIK)
2. CHAVIGNY Sophie (Ukraina)
3. SZARVAS Rita (Węgry)
3. TERAYAMA Tamaki (Japonia)
5. VERMUELE Emily (USA)
6. BURSOVA Regina (Słowacja)
7. RAUSCH Ariana (USA)
8. GHICA Andrada (Rumunia)

Pozostałe miejsca zawodniczek RMKS:
61. miejsce Patrycja Frystacka
62. miejsce Kinga Zgryźniak
108. miejsce Małgorzata Szulc
125. miejsce Beata Pękała