Wtorek, 22 maja 2018

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

KS Łamator i MKZ Unia Racibórz powalczą o dotację w drugim terminie

02.02.2018 12:44 | 1 komentarz | kozz

W porównaniu z poprzednim rokiem na liście miejskich dotacji zabrakło m.in. klubów sportów walki - KS Łamator i MKZ Unia.

KS Łamator i MKZ Unia Racibórz powalczą o dotację w drugim terminie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak przyznał prezes Łamatora Tomasz Jabłonka nie złożył wniosku w terminie, ale liczy, że będzie szansa na drugą turę środków. - Łamator jak i zapaśnicy z Unii nie złożyli w terminie odpowiednich dokumentów i nie mogli brać udziału w procedurze konkursowej - powiedział nam rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Raciborzu Leszek Iwulski. Nic jednak straconego, bo kluby zajmujące się sportami walki będą miały szansę na drugi przydział środków. - Z moich informacji wynika, że będzie organizowany drugi konkurs ze sportów obronnych i tam swoją szansę mogą upatrywać takie kluby jak Łamator i Unia. Nie jest powiedziane, że akurat te kluby otrzymają dotacje, bo mogą startować także inne - poinformował rzecznik UM.

Porównaliśmy wysokość dotacji tegorocznych z tymi z roku poprzedniego. Najwięcej zyskały Polska Organizacja Aikido (14 tys. zł więcej) oraz Klub Sportowy Minibasketball Racibórz (10 tys. 500 zł więcej). Z kolei Raciborski Klub Koszykówki AZS Racibórz (30 tys. zł więcej) i UKS Blue Diving (16 tys. 500 zł więcej) w poprzednim roku nie startowały.

Spory spadek do poprzedniego roku zanotował raciborski klub siatkarski (37 tys. zł mniej) i piłkarska Unia Racibórz (28 tys. zł mniej). W przypadku piłkarzy w roku poprzednim gro funduszy zostało przekazanych na remont szatni, którym w tym roku już nie trzeba remontować.

Kwota jaką miasto dotychczas rozdało podczas dotacji jest o blisko 200 tys. zł mniejsza od poprzedniego roku, jednak jak zauważył rzecznik Leszek Iwulski wzrosły fundusze na kulturę.

W kolejności największych różnic wobec 2017 roku

NAZWA20172018RÓŻNICA
Raciborski Klub Koszykówki AZS Racibórz-30.000+30.000
UKS Blue Diving-16.500+16.500
Polska Organizacja Aikido4.00018.000+14.000
Klub Sportowy Minibasketball Racibórz1.50012.000+10.500
KS Rafako Racibórz-10.000+10.000
Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych Spektrum-8.000+8.000
Raciborski Klub Kyokushin Karate3.00010.000+7.000
TKKF Ognisko Rafako4.0009.000+5.000
Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze "Skrzydlaty Racibórz"4.0008.000+4.000
Liga Obrony Kraju-4.000+4.000
Stowarzyszenie Drengowie znad Górnej Odry30.00033.500+3.500
LKS Brzezie33.00036.000+3.000
Klub Olimpijczyka "Sokół"7.50010.000+2.500
Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Podaj Rękę"3.5005.000+1.500
LKS Wicher Płonia36.00036.0000
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu5.0005.0000
LKS Studzienna47.00046.000-1.000
LKS 07 Markowice37.00036.000-1.000
UKS Ikar5.0004.000-1.000
TKKF Unia Belfer10.5008.000-2.500
LKS Ocice39.00036.000-3.000
MKS-SMS Victoria Racibórz105.000100.000-5.000
Raciborskie Stowarzyszenie Wspinaczkowe20.00014.000-6.000
Stowarzyszenie Ofensywa55.00040.000-15.000
KS Silesia Racibórz37.00020.000-17.000
KS Łamator18.000--18.000
KS Unia Racibórz330.000302.000-28.000
KS AZS Rafako Racibórz90.00053.000-37.000
MKZ Unia Racibórz165.000--165.000
Razem1.090.000910.000-180.000