Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Grad bramek w meczu Górnika

10.02.2018 12:30 | 0 komentarzy | dud

Mecz w Płocku zainaugurował 22 kolejkę piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Nie był to dobry dzień dla dotychczasowej rewelacji rozgrywek Górnika Zabrze. 

Grad bramek w meczu Górnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabrzanie przystąpili do spotkania w bardzo eksperymentalnym zestawieniu defensywy. Dotychczasowa podstawowa para stoperów Suarez- Wieteska, została zastąpiona przez Bochniewicza i Matuszka. Jak się później okazało formacja obronna była bardzo elektryczna i zawodnicy z Płocka nie mieli większych problemów z defensorami Górnika. 

Inauguracja ekstraklasy nie zawiodła kibiców, mecz był pełen walki oraz tego co w piłce najważniejsze- bramek. Sześć goli to dobra reklama zawodników ofensywnych, wśród których prym wiedli wczoraj Kante, Michalak oraz Szymański. 

Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej pokazało, że przed Górnikiem jeszcze dużo pracy w celu załatania dziur w obronie. Już w rundzie jesiennej eksperci wskazywali, że Zabrzanie tracą zbyt dużo bramek.

W następnej kolejce Górnik Zabrze podejmuje teoretycznie słabszego przeciwnika Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek 19 lutego o godzinie 18:00

Wisła Płock: Thomas Dähne - Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Arkadiusz Reca - Konrad Michalak (81' Nico Varela), Damian Szymański, Dominik Furman, Semir Štilić (86' Oskar Zawada), Giorgi Merebaszwili - José Kanté (90' Kamil Biliński)

Górnik Zabrze: Tomasz Loska -Adam Wolniewicz, Szymon Matuszek, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz- Damian Kądzior (79' David Ledecký), Maciej Ambrosiewicz (70' Erik Grendel), Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński - Igor Angulo, Marcin Urynowicz (55' Rafał Kurzawa).

bramki: Konrad Michalak, José Kanté x2, Damian Szymański - Damian Kądzior, Łukasz Wolsztyński 

żółte kartki: Furman - Żurkowski, Angulo.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)

widzów: 4367


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl