Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Szymon Milion z brązem w Bratysławie

26.02.2018 10:46 | 0 komentarzy | kozz

Od 23 do 25 lutego w Bratysławie odbywał się turniej kickboxingu Slovak Open 2018 w którym uczestniczył zawodnik Czarnego Smoka z Wodzisławia Śląskiego - Szymon Milion.

Szymon Milion z brązem w Bratysławie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szymon powrócił na ring po rocznej nieobecności w grudniu 2017 podczas turnieju Królowie Ringu w Krakowie. Teraz miał okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Europie na prestiżowych zawodach.

Na Slovak Open zjechało się 1000 zawodników z 14 krajów. Szymon wystartował w kategorii - 71 kg i - 69 kg. W czasie walki w pierwszej kategorii Szymon rywalizował z cięższymi i mocniejszymi fizycznie zawodnikami. W ćwierćfinale spotkał się ze Słowakiem i po trudnym pojedynku przegrał. Najważniejsze było jednak zebranie doświadczenia. W - 69 kg wygrał pierwsze walki i efekcie wywalczył półfinał, a walkę ćwierćfinałową wygrał przed czasem. W półfinale przegrał minimalnie na punkty z reprezentantem Węgier i zajął 3. miejsce zdobywając brązowy medal. Do turnieju Szymona Miliona przygotowywał trener Bogdan Milion oraz trenerzy Łukasz Kubiak z RCSW TKM Rybnik i Tomasz Jabłonka z Łamatora Racibórz.