Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

1. Rajd Baborowa: Będą utrudnienia na drogach

Organizatorzy 1. Rajdu Baborowa opublikowali już mapy imprezy zaplanowanej na najbliższy weekend - piątkowy wieczór oraz sobotę (13-14 kwietnia). Zasady bezpieczeństwa oraz organizacji rajdów samochodowych sprawiają, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg, co oznacza, że w tych dniach, w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Rajd Baborowa: Będą utrudnienia na drogach
fot. Janusz Boruta

Zespoły biorące udział w inauguracji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także towarzyszącemu jej Pucharowi Śląska, będą walczyć o jak najlepszy czas na trzech odcinkach specjalnych. Rozpoczęcie pierwszego z nich, który zostanie rozegrany wokół rynku w Baborowie, zaplanowano na piątek na godzinę 18:55. Start sobotnich odcinków przewidziany jest na godzinę 8:23 i pierwszy z wiódł będzie od miejscowości Jakubowice, przez Ciesznów, zakręcając aż do Lisięcic, natomiast drugi wykorzysta trasy z Jędrychowic, przez Włodzienin, aż do Wojnowic.

Oznacza to, że drogi, na których będą rywalizować kierowcy i piloci będą wyłączone z normalnego ruchu drogowego i przejazd nimi w trakcie rajdu nie będzie możliwy. Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na czerwono na mapach dostępnych na stronie imprezy.

Podczas rajdu - w dniach 13-14 kwietnia - trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Piątek, 13 kwietnia:

  • Odcinek Baborów (1,65 km) – od godz. 17:30 do godziny 20:30

Sobota, 14 kwietnia:

  • Odcinek Jonagold (8,06 km) – od godz. 6:45 do godziny 16:30
  • Odcinek Idared (7,29 km) – od godz. 7:30 do godz. 17:20

Organizator zawodów - Automobilklub Opolski, gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów. Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

Organizacja rajdu samochodowego nie oznacza, że w czasie trwania imprezy mieszkańcy będą pozbawieni opieki medycznej czy też nie będą mogli liczyć na interwencje służb ratowniczych, np. straży pożarnej. W przypadku konieczności pilnego wezwania służb ratunkowych wystarczy skontaktować się z najbliższym z sędzią stojącym przy trasie (osoby w kamizelkach odblaskowych), a niezbędnej pomocy udzielą służby znajdujące się na starcie odcinka specjalnego (pogotowie ratunkowe i straż pożarna).

Więcej informacji o harmonogramie i przebiegu rajdu znajdą Państwo na stronie Rajdu Baborowa.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska - informacje:

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska to cykl rajdów okręgowych, organizowanych przez automobilkluby zrzeszone w Polskim Związku Motorowym (ZO Katowice). Rundy zaliczane do RSMŚl to jednodniowe rajdy, o łącznej długości odcinków specjalnych od 25 do 50 km. Mogą brać w nich udział kierowcy posiadający licencję RN (licencja rajdowa I stopnia), oraz piloci posiadający licencję R, RN, lub R-codriver. Kierowcy z licencją R (licencja rajdowa II stopnia) mogą startować tylko w klasie Gość. Do zawodów dopuszczone są samochody posiadające aktualną lub wygasłą licencję FIA/PZM oraz samochody klasy Open.

Wszystkie pojazdy muszą posiadać wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulaminem mistrzostw.

W sezonie 2018 kalendarz mistrzostw tworzy sześć rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

  • Rajd Baborowa – 13-14 Kwietnia, Baborów;
  • Rajd Ziemi Bocheńskiej – 1-2 czerwca, Bochnia;
  • Rajd Śląska – 29-30 czerwca, Chorzów;
  • Rajd Wisły – 14-15 września, Wisła;
  • Rajd Grodzki – 6-7 października, Biecz/Jasło;
  • Rajd Barbórka Cieszyńska – 16-17 listopada, Cieszyn.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ŁukaszMika (79.124. * .164) 12.04.2018 17:18
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu