środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Marek Fibic napisał piosenkę na mundial! [ZDJĘCIA ZWIASTUN]

23.04.2018 21:25 | 0 komentarzy | juk

Choć od mistrzostw Europy 2012 minęło już sześć lat, polscy fani wciąż mają w pamięci piosenkę "Koko Euro Spoko", nagraną przez zespół Jarzębina. Tym razem utwór dla kibiców przygotował... Marek Fibic i Dawid Klimanek.

Marek Fibic napisał piosenkę na mundial! [ZDJĘCIA ZWIASTUN]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej 2018 to nie tylko sportowe emocje, ale też piosenki, które są ważnym elementem wydarzenia i towarzyszą piłkarzom i kibicom przez cały czas trwania turnieju. Marek Fibic wraz z Dawidem Klimankiem i Bogusławem Porwołem stworzyli własny utwór z okazji zbliżających się mistrzostw świata.

"Czy to na Śląsku, czy na Mazurach, nad polskim morzem czy w polskich górach. Żyje ogromna nadzieja z wiarą, że to Polacy dziś radę dają" - brzmią słowa pierwszej zwrotki piosenki pt. "Jesteśmy z Wami" autorstwa Marka Fibica w utworze stworzonym specjalnie z myślą o tegorocznych MŚ w piłce nożnej w Rosji. Na wykonawcę piosenki wybrano Dawida Klimanka z grupy Głębia, który zaaranżował również muzykę do utworu. Natomiast za stronę filmową odpowiada Bogusław Porwoł.

Utwór został już nagrany w studio. Obecnie trwają prace nad teledyskiem. Pierwsze klapsy padły wczoraj (22 kwietnia). Ekipa filmowa była w Rybniku. Nagrywano m.in. przy bazylice. Realizatorzy chcą do nagrań zaprosić lokalną społeczność. - Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wystąpienia w teledysku jako kibice w biało-czerwonych barwach. Będziemy nagrywali w Rybniku, Czernicy lub Gaszowicach - zapowiada Marek Fibic.

Kolejne nagrania odbędą się już 29 kwietnia o godz. 16.00. - Zapraszamy wszystkich chętnych, do wystąpienia w naszym mundialowym teledysku w roli Polskich kibiców. Pierwsze z nagrań będzie realizowane w Zameczku w Czernicy. Ubrania reprezentacyjne, białe lub biało-czerwone koszulki, flagi, szaliki itp.- mówi Bogusław Porwoł. Dodaje, że w razie niepogody termin zostanie przełożony.

Mundial, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w Rosji, rozpocznie się już 14 czerwca. Najlepszą drużynę świata poznamy miesiąc później. Wielki finał MŚ Rosja 2018 zaplanowano na 15 lipca. Podczas rozgrywek odbędzie się 64 spotkań na 12 stadionach. Na pierwszy ogień naszej reprezentacji przyjdzie zmierzyć się w rozgrywkach grupowych z Japonią, Senegalem i Kolumbią.

fot. Marek Fibic