Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najlepsi z najlepszych. Artyści i sportowcy odebrali nagrody. "To była niesamowita chwila" [ZDJĘCIA]  

8. w obszarze kultury oraz 47. w dziedzinie sportu. W sumie 55 osób otrzymało nagrody i wyróżnienia powiatu wodzisławskiego. Wśród zdobywców nagród nie zabrakło mistrzów w balecie, szachach, kolarstwie, czy grapplingu.

24 kluby sportowe z powiatu wodzisławskiego, Jastrzębia i Raciborszczyzny z dotacjami Programu Klub 

Aż 24 organizacje sportowe z terenu trzech powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego oraz grodzkiego - Jastrzębie-Zdrój otrzymały dotację w ramach śląskiego Programu Klub. Kluby jednosekcyjne otrzymały 15 tys. zł, a wielosekcyjne 20 tys. zł. 

Familoki Cup już w najbliższą sobotę w Kolonii Fryderyk 

Organizatorzy tegorocznej, czwartej już edycji turnieju Familoki Cup zapraszają w sobotę 30 kwietnia do Kolonii Fryderyk.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 14/19.04.2022 

Sympatycy futbolu zanim przystąpią do świętowania będą mogli jeszcze zobaczyć na wielu lokalnych boiskach swoje ulubione drużyny. Szykuje się kilka dość ciekawych pojedynków, których stawką są bardzo ważne punkty, dlatego sprawdź dokładny terminarz 59 zaplanowanych spotkań.

Pietraszyn pewnie wygrał mecz z Pszowem [ZDJĘCIA]   

KS Pietraszyn zmierzył się w meczu 17 kolejki raciborskiej B klasy z TS Górnik Pszów. Zacięte spotkanie rozstrzygnęła pierwsza połowa.

Ruszył Program Klub. Sportowcy mogą zdobyć dotacje z województwa 

Kolejny raz kluby sportowe z regionu mogą ubiegać się o dotacje w Programie Klub. Budżet Programu zaplanowano w tym roku na poziomie 2 mln złotych. - Zachęcam do składania wniosków - podkreśla Jarosław Szczęsny, wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Sejmiku Śląskim. 

Trzy kluby otrzymają dotacje na sport w Pszowie 

Pszów rozstrzygnął nabór wniosków na dofinansowanie klubów sportowych. Łącznie podmioty otrzymają 90 tys. zł na swoje działania. 

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]  

Biegacze o godz. 14.00 ustawili się na starcie kolejnej edycji biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanego przez sztab w Wodzisławiu Śląskim. ZOBACZ ZDJĘCIA!

V Żorski Półmaraton Leśny. W zimnie i deszczu pobiegli przez żorskie lasy [ZDJĘCIA]  

400 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji Żorskiego Półmaratonu Leśnego, którego tradycyjnie start i metę ustanowiono na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Mistrzowscy gimnastycy. Drużyna KG Radlin z tytułem Drużynowego Wicemistrza Polski 

Drużyna KG Radlin z tytułem Drużynowego Wicemistrza Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn w klasie II.

To była trasa na życiówki. Półmaraton po wałach za nami  

Aż 112 biegaczy z niemal całego południa kraju, a nawet z Czech oraz niemieckiego Dortmundu przyjechało do Bukowa w gminie Lubomia w niedzielę 24 października, by zmierzyć się z trasą Pólmaratonu Po Wałach, która wiodła - jak zresztą wskazuje nazwa - po wałach polderu Buków i Zbiornika Racibórz.

Krwiodawcy starli się na boisku w Pszowie. Wygrała drużyna z Katowic [ZDJĘCIA]  

Krwiodawcy skupieni wokół Klubu HDK PCK przy byłej KWK Anna w Pszowie zorganizowali turniej szóstek piłkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Pszowa. Wydarzenie miło podwójne dno, bo oprócz współzawodnictwa na boisku, krwiodawcy promowali zdrowy tryb życia i walkę z nałogami.

Naprzód Krzyżkowice bez szans w starciu z Górkami Śląskimi [ZDJĘCIA]  

W VII kolejce raciborskiej klasy B Naprzód Krzyżkowice uległ na własnym boisku 1:4 LKS-owi Górki Śląskiej. Naprzód pozostał z jedną wygraną, dla Górek to drugie zwycięstwo w tym sezonie. 

Trybuna w Pszowie już nie będzie zamknięta 

Do naszej redakcji wpłynęły uwagi Czytelników na temat zamkniętej trybuny na stadionie w Pszowie, podczas rozgrywanych tam meczy Górnika Pszów. Dlaczego nie wpuszczano publiczności?

Justyna Święty-Ersetic ze złotem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Racibórz świętuje 

Polska sztafeta w biegu 4x400 m wywalczyła w Tokio złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. Wśród polskich reprezentantów w sztafecie znalazła się raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. 

AKTUALIZACJA

Nałogom stop dla zdrowia start. Aktywny dzień w Pszowie [ZDJĘCIA, LIVE]  

W środę, 28 lipca na pszowskim boisku "Orlik" odbył się dzień sportu dla dzieci pod hasłem „Nałogom stop dla zdrowia start”.

Kluby sportowe z dofinansowaniem Marszałka. 1,2 mln zł dla drużyn z regionu 

Milion złotych w ramach drugiej edycji Programu Klub i dodatkowe 200 tysięcy w formie grantów przekazano klubom z Województwa Śląskiego, reprezentującym niemal wszystkie dyscypliny sportowe. 

Zobacz więcej