Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Lampa do salonu w stylu glamour. Przegląd modeli 2022 

Lampa stanowi dopełnienie aranżacji i sama w sobie jest znakomitym elementem podkreślającym styl wnętrza. Lampy Lumina Deco to propozycja dla osób o wysokim poczuciu estetyki, dla których każdy element wystroju musi współgrać z całością wnętrza.

Materiał zewnętrzny

Straż Miejska w Rybniku będzie znakować rowery syntetycznym DNA 

Po pandemicznej przerwie Straż Miejska w Rybniku rozpoczyna znakowanie rowerów zupełnie nową metodą. To znana już w niektórych miastach naszego regionu, a także w Czechach, tzw. metoda syntetycznego DNA.

Paweł Newerla został honorowym członkiem TMZR. Miłośnicy Raciborszczyzny złożyli mu życzenia urodzinowe  

W siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej odbyło się przyjęcie urodzinowe dedykowane Pawłowi Newerli. Choć znany pasjonat historii Raciborza jest członkiem TMZR od 1988 roku, to teraz otrzymał tytuł Honorowego Członka. Z prezentami przyszli doń m.in. Zbigniew Ciszek, Adam Hajduk i Michał Fita.

Obchody 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski. W Rybniku wystąpi Kasia Moś, Sebastian Riedel i wiele innych [ZAPOWIEDŹ] 

W niedzielę 3 lipca na rybnickim rynku odbędą się uroczyste obchody z okazji 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski. 

Napędy automatyczne do bram - jakie wybrać rozwiązania? 

Przygotowując budowę ogrodzenia należy zwrócić uwagę na takie rozwiązania, które sprawią, że przygotowane ogrodzenie będzie funkcjonalne i charakteryzować się będzie wysoką jakością.

Materiał zewnętrzny

100-lecie przyłączenia Górnego Śląska do Polski. W gminie Godów też będą świętować [ZAPOWIEDŹ] 

W ramach obchodów odbędzie się impreza plenerowa z koncertem orkiestry, zespołu folkowego oraz prezentacją muralu okolicznościowego.

Jak powinno wyglądać żywienie szczeniaka? 

Temat żywienia czworonogów może się wydawać prosty, szczególnie kiedy maluch lubi to, co właściciel. Jednak zdecydowanie nie tędy droga, przynajmniej, aby pies cieszył się dobrym zdrowiem i prawidłowo rozwijał. Właściwa dieta to klucz do dobrego zdrowia i powinna być dostosowana do etapu rozwoju psa. Dowiedź się, co jest szczególnie...

Materiał zewnętrzny

Konkurs dla kół gospodyń wiejskich. Można wygrać 9,5 tys. zł! 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza koła gospodyń wiejskich do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii „Nasz Klimat”.

W najbliższą niedzielę zapraszają na jarmark do Wodzisławia [ZAPOWIEDŹ] 

Tradycjnie w pierwszą niedzielę miesiąca na wodzisławski rynek zjadą się kolekcjonerzy i miłośnicy staroci.

Duże lustra ścienne - jak wybrać lustro przez Internet? 

Dzięki właściwie dobranym i umiejscowionym w przestrzeni naszego domu lustrom, jesteśmy w stanie, nawet z minimalnej powierzchni, wyczarować przestronny hol czy salon. Optyczne powiększanie przestrzeni lustrami to jeden z popularniejszych trików dekoratorów wnętrz. Duże lustro zawieszone na ścianie doda nie tylko przestrzeni, ale i światła,...

Materiał zewnętrzny

Imprezowy lipiec w Raciborzu. Sprawdź, co będzie się działo 

Chyba nie ma w Raciborzu osoby, która zdołałaby uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach zorganizowanych w maju i czerwcu. Imprez było naprawdę wiele. Kalendarz wydarzeń na lipiec nie zapowiada się aż tak imponująco, ale i tak będzie się działo całkiem sporo.

Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica  

Unoszący się w powietrzu kurz, wycieńczające podbiegi, palące promienie słońca, chłodzące błoto i tysiące uśmiechniętych uczestników, taki był Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica. Śląska edycja najpopularniejszego w Polsce biegu przeszkodowego przyciągnęła na start ponad 3700 osób, które niezrażone upałem pokonywały zmyślne trasy i przeszkody.

To będą huczne obchody 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski [ZAPOWIEDŹ] 

Uroczysta msza święta, przejście grup rekonstrukcyjnych przez Bramę Wolności, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej - to tylko niewielka cząstka tego, co przygotowano z okazji jubileuszu przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

OSP Rybnik-Golejów zachęca do sprzątania Świata [ZAPOWIEDŹ] 

Już w czwartek 30 czerwca na rybnickiej Grzybówce odbędzie się wspólne sprzątanie Świata razem z OSP Golejów.

W Raciborzu odbędą się zawody crossfit [ZAPOWIEDŹ] 

Zawody odbędą się na basenie Obora 2 lipca.

Weź udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym po koronie wałów zbiornika Racibórz [ZAPOWIEDŹ] 

Rajd odbędzie się 3 lipca. Start z raciborskiego rynku o 11.00.

Zobacz więcej