Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa w Bojanowie 

W sobotnie popołudnie, dnia 10.02, w sali Klubu Sportowego Tenisa Stołowego w Bojanowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa. W sportowych zmaganiach brały udział dzieci, młodzież oraz dorośli, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

"Kibice, jesteście naszym 12-tym zawodnikiem". Wywiad z Janem Janikiem - kapitanem ROW-u Rybnik 

Jan Janik to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy ROW-u Rybnik. Kapitan drużyny, który ma na swoim koncie wiele ważnych bramek i asyst, opowiada o swojej karierze, planach na przyszłość oraz roli, jaką pełni w zespole.

Kuźnia Raciborska: 24. Bieg Niepodległości z wojskową oprawą [ZDJĘCIA] 

Przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli - w sumie 218 zawodników wzięło udział w 24. edycji Biegu Niepodległości, który odbył się w sobotę, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej. Każdy z uczestników mógł liczyć na wyjątkowy...

Iga Świątek dopingowała Ewę Swobodę w jej finałowym biegu [WIDEO] 

Szósty wynik na świecie i pierwszy w Europie. Ewa Swoboda na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie zaliczyła kolejny świetny start w sezonie. W biegu na 100 metrów, królewskiej konkurencji mistrzostw, osiągnęła wynik 10,97 s!

Klaudia Kowalska z Siedlisk z tytułem Mistrza Polski w kolarstwie szosowym w Żyrardowie 

W niedzielę, 25 czerwca nad Zalewem Żyrardowskim odbył się start wspólny zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport. Zwyciężczynią w swojej kategorii wiekowej została mieszkanka Siedlisk w Gminie Kuźnia Raciborska...

X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych w Raciborzu. W finale Eko-Okna i Tokai Cobex [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W drugi marcowy weekend w hali Arena Rafako rozgrywano X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W zaciętym finale na parkiecie obrońca tytułu - Eko Okna zmierzył się z drużyną Tokai Cobex....

XI Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W niedzielne wiosenne południe tradycyjnie jak co roku w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zorganizowano Bieg Twardziela. W błotnistej XI edycji wystartowało 112 biegaczy. Zapraszamy do galerii zdjęć z trasy oraz mety biegu.

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym....

Andrzej Kuśnierz rusza w góry po koronę. Szuka śmiałków, którzy z nim pójdą 

Redakcję Nowin odwiedził członek raciborskiego PTTK, zachęcający raciborzan i nie tylko do udziału w nowym projekcie Korona Gór Polskich.

W pogoni za kadrą 

Walter Pawlik z Pietraszyna od ponad dwudziestu lat regularnie jeździ na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. Biało-Czerwonych wspierał na niemal każdej wielkiej imprezie. Podczas zakończonych przed miesiącem Mistrzostw Europy we Francji...

Gminna Spartakiada Przedszkolaków w Rudniku. Sportowe święto dla najmłodszych [ZDJĘCIA]  

23 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbyła się kolejna edycja Gminnej Spartakiady Przedszkolaków. Dla najmłodszych była to prawdziwa sportowa uroczystość. W wydarzeniu wzięły udział przedszkola z Gamowa, Brzeźnicy, Grzegorzowic, Szonowic i Rudnika, co razem dało prawie 170 uczestników. Patronat nad imprezą objął wójt...

Rozpoczął się cykl turniejów tenisowych "8 par deblowych w formacie 4 gemy"  

11 maja, przy idealnej na grę pogodzie, tenisiści z Raciborza rozegrali pierwszy w tym roku turniej z cyklu "8 par deblowych w formacie 4 gemy".

Raciborski Test Sprawności. Justyna Święty-Ersetic wyróżniła młodych raciborzan ze sportowym zacięciem [ZDJĘCIA]  

11 maja na terenie Hali lekkoatletycznej ZSOMS w Raciborzu odbył się Raciborski Test Sprawności. Była to doskonała okazja dla dzieci, aby sprawdzić swoje umiejętności fizyczne i rywalizować z rówieśnikami. 

Wzruszający i sportowy. Taki był I Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Początek maja w Raciborzu zaczął się niezwykle aktywnie. Odbył się 1. Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego, który przyniósł szereg atrakcji dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji.

Wartko! Z Jejkowic do Gaszowic. Relacja z biegu ulicznego [ZDJĘCIA]  

Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Polecamy zdjęcia z biegu autorstwa Daniela Wojaczka.

Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Bartosza Slisza w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z podokręgu Rybnik.

XI Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz [ZDJĘCIA]  

Turniej to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała okazja do integracji firm oraz instytucji biorących w nim udział. Polecamy fotorelację z imprezy.

Dzień Kobiet w Rajtuzach 2024. Zobaczcie, co działo się na stadionie MOSiR w Rybniku [ZDJĘCIA]  

Już po raz ósmy odbył się na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku "Dzień Kobiet w Rajtuzach".

XII Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu [ZDJĘCIA]  

Miłośnicy biegania wzięli udział w XII Biegu Twardziela, który odbył się 25 lutego 2024 roku w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Każdy z uczestników musiał dostosować się do trudnych warunków leśnych na trasie, ubierając buty do biegania oraz lekki strój sportowy.

Trwają zapisy na XII Bieg Twardziela w Raciborzu 

250 - tyle wynosi limit uczestników raciborskiego Biegu Twardziela. Trasa wiedzie po Arboretum Bramy Morawskiej - nie brak przewyższeń i naturalnych przeszkód.

Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa w Bojanowie  

W sobotnie popołudnie, dnia 10.02, w sali Klubu Sportowego Tenisa Stołowego w Bojanowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa. W sportowych zmaganiach brały udział dzieci, młodzież oraz dorośli, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

"Kibice, jesteście naszym 12-tym zawodnikiem". Wywiad z Janem Janikiem - kapitanem ROW-u Rybnik 

Jan Janik to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy ROW-u Rybnik. Kapitan drużyny, który ma na swoim koncie wiele ważnych bramek i asyst, opowiada o swojej karierze, planach na przyszłość oraz roli, jaką pełni w zespole.

Kuźnia Raciborska: 24. Bieg Niepodległości z wojskową oprawą [ZDJĘCIA]  

Przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli - w sumie 218 zawodników wzięło udział w 24. edycji Biegu Niepodległości, który odbył się w sobotę, 11 listopada w Kuźni Raciborskiej. Każdy z uczestników mógł liczyć na wyjątkowy medal oraz dyplom, a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali atrakcyjne nagrody.

W sobotę turniej szachowy w Tworkowie 

Gra w szachy to nie tylko emocjonujące widowisko, ale także wyjątkowe wyzwanie umysłowe. Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności szachowe i jednocześnie doświadczyć atmosfery rywalizacji, 11 listopada to data, którą warto zapamiętać. W tworkowskim domu kultury odbędzie się turniej szachowy, a stawką będą nie tylko...

Rozegrali Turniej Łuczniczy ROBIN HOOD. Dopisali zawodnicy i pogoda [ZDJĘCIA]  

Po raz trzeci w tym roku grupa Łucznicy Zawada zaprosiła pasjonatów łucznictwa na turniej. Jesienne zawody pod nazwą "ROBIN HOOD" rozegrano w atmosferze pikniku rodzinnego. Wydarzenie Turniej Łuczniczy Robin Hood było współorganizowane przez Miasto Wodzisław Śląski oraz grupę Łucznicy Zawada.

"Mój pas, moja ziemia, moi ludzie!" Laura Grzyb stoczy w Jastrzębiu walkę w obronie tytułu Mistrzyni Europy 

Laura Grzyb stoczy bój w obronie tytułu i pasa Europy EBU wagi super koguciej. Przeciwniczką jastrzębianki będzie brytyjka Stevi Levy. Podczas wieczoru będzie można zobaczyć również Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (nazwisko jego rywala nie jest jeszcze znane).

Lysecka Piątka 2023, czyli biegiem po lasach [ZDJĘCIA]  

Ponad stu biegaczy wzięło udział w biegu zorganizowanym na terenie gminy Lyski w powiecie rybnickim.

Zobacz więcej