X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych w Raciborzu. W finale Eko-Okna i Tokai Cobex [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W drugi marcowy weekend w hali Arena Rafako rozgrywano X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W zaciętym finale na parkiecie obrońca tytułu - Eko Okna zmierzył się z drużyną Tokai Cobex....

XI Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W niedzielne wiosenne południe tradycyjnie jak co roku w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zorganizowano Bieg Twardziela. W błotnistej XI edycji wystartowało 112 biegaczy. Zapraszamy do galerii zdjęć z trasy oraz mety biegu.

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym....

Andrzej Kuśnierz rusza w góry po koronę. Szuka śmiałków, którzy z nim pójdą 

Redakcję Nowin odwiedził członek raciborskiego PTTK, zachęcający raciborzan i nie tylko do udziału w nowym projekcie Korona Gór Polskich.

W pogoni za kadrą 

Walter Pawlik z Pietraszyna od ponad dwudziestu lat regularnie jeździ na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. Biało-Czerwonych wspierał na niemal każdej wielkiej imprezie. Podczas zakończonych przed miesiącem Mistrzostw Europy we Francji...

Euro 2016. Polska wygrała z Ukrainą. Tak kibicowano w Raciborzu 

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wyszła z grupy podczas finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Zwycięskiego gola dla biało-czerwonych strzelił Kuba Błaszczykowski.

Mateusz Kałuża zwycięzcą drugiej edycji turnieju "Papier, Kamień, Nożyce" [ZDJĘCIA] 

Na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu rozegrano drugą edycję popularnej gry "Papier, Kamień, Nożyce". Zwycięzcą został Mateusz Kałuża, który w finale pokonał Filipa Adamca. Trzecią lokatę zajął Daniel Paszenda. Udział...

Pierwsze mistrzostwa Raciborza w "Papier, Nożyce, Kamień" za nami [ZDJĘCIA] 

W środowy wieczór na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu rozegrano I raciborski turniej o puchar prezesa firmy Wag-Tech. Udział w zawodach wzięły 24 osoby.

Gdzie są gwiazdy z tamtych lat? Hania Konsek pozdrawia z Bundesligi 

W RTP Unia Racibórz spędziła większość swojego piłkarskiego życia. Przez długi czas była też kapitanem pięciokrotnego mistrza Polski z Raciborza. Po rozpadzie Unii, pochodząca z Rybnika Hanna Konsek obrała zachodni kierunek. Najpierw...

Motocross Klub Czerwionka: Powrót emocji i adrenaliny na Śląsku! [ZDJĘCIA]  

Po kilku latach oczekiwania nadszedł czas, aby powrócić do intensywnych emocji oraz niezapomnianych chwil spędzonych na torze motocrossowym w Czerwionce.

VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W sobotnie południe na stadionie OSiR w Raciborzu zorganizowano VIII Raciborski Bieg bez barier im. Jurka Wiśniewskiego. 

W Raciborzu stoczyli bitwę o Gród Drengów. Zobaczcie, jak wyglądała Furia Wojów 2023 [ZDJĘCIA]  

Przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu został rozegrany jedyny w Polsce bieg z przeszkodami w średniowiecznym stylu.

Rynek Basket, czyli zacięte rozgrywki na rybnickim rynku  

MOSIR Rybnik zorganizował już 26. edycję zawodów w koszykówkę.

100-lecie GKS Naprzód Rydułtowy - rozpoczęli uroczystości mszą i przemarszem [ZDJĘCIA]  

W sobotę 22 kwietnia odbyły się uroczystości 100-lecia GKS Naprzód-23 Rydułtowy. Uczestnicy jubileuszu najpierw wzięli udział w mszy świętej w kościele pw. Św. Jerzego, a następnie przemaszerowali na stadion. 

X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych w Raciborzu. W finale Eko-Okna i Tokai Cobex [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W drugi marcowy weekend w hali Arena Rafako rozgrywano X Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W zaciętym finale na parkiecie obrońca tytułu - Eko Okna zmierzył się z drużyną Tokai Cobex. Pomimo trudnego początku to drużyna dawnego ZEW-u zwyciężyła w tym spotkaniu.

XI Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W niedzielne wiosenne południe tradycyjnie jak co roku w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu zorganizowano Bieg Twardziela. W błotnistej XI edycji wystartowało 112 biegaczy. Zapraszamy do galerii zdjęć z trasy oraz mety biegu.

XI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

Ponad 70 biegaczy ustawiło się na starcie Biegu Tropem Wilczym tuż pod bramą Zakładu Karnego w Raciborzu. Symboliczna trasa licząca 1963 metry prowadziła przez park im. Miasta Roth, gdzie trzeba było wykonać trzy okrążenia, a meta została zlokalizowana przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych

Jastrzębski urząd stawia wyzwanie: w 60 dni do formy. Podejmiesz rękawicę? 

- To walka nie tylko o piękną sylwetkę, ale o dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Ja startuje z numerem 1 w tym wyzwaniu, jednak nie chodzi tu o to, by być pierwszym, ale o dobrą jubileuszową zabawę - zachęca prezydent Anna Hetman.

W lutym rozegrają turniej tenisa stołowego o puchar wójta Nędzy 

Na 11 lutego zaplanowano doroczny turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Nędza.

Przyjdź na spotkanie z Jakubem Michalakiem i dowiedz się, jak dwóch raciborzan zbudowało jedną z najlepszych agencji siatkarskich w Polsce  

Nasze zaproszenie na spotkanie przyjął raciborzanin Jakub Michalak z Michalak Brothers - agencji siatkarskiej, którą z ogromnymi sukcesami prowadzi wspólnie z bratem Mikołajem - informuje Tomasz Bieliński z Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu. Spotkanie odbędzie się w PCS przy ul. Klasztornej (dawny "Sokół") 28 stycznia o 14.00.

I Mistrzostwa województwa opolskiego amatorów w bilarda [ZDJĘCIA]  

W dniach 14-15 stycznia w Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu rozegrano I Mistrzostwa województwa opolskiego amatorów w pool bilard „Daihan Cup 2023”. Najlepszym okazał się młody Oskar Widacha z Jaworzna, który wygrał 29 z 36 rozegranych partii.

Rozegrali turniej OSP w piłce halowej o Puchar Wójta Gminy Gorzyce [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W Gorzyczkach odbył się turniej strażaków OSP w piłce halowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Gorzyce. W zmaganiach udział wzięło 8 drużyn z 7 jednostek strażackich. 

Rafał Szymura z Jastrzębskiego Węgla: Staram się nie przynieść gańby 

Dla Rafała Szymury Barbórka to ważne święto. Ten 27-letni przyjmujący Jastrzębskiego Węgla to syn i wnuk górników śląskich kopalń. Urodził się w Rybniku – sercu okręgu węglowego, od wieków zakorzenionego w przemyśle wydobywczym. Charakterystyczna dla ludzi tej ziemi zadziorność, ale też nieustępliwość i solidność, rzutuje...

Czy Polacy są zainteresowani mundialem w Katarze? CBOS podał wyniki [SONDA]  

Mundial 2022 rozpocznie się w niedzielę, 20 listopada. Na dwa dni przed rozpoczęciem jednej z największych imprez sportowych świata, CBOS sprawdził zainteresowanie wydarzeniem. Prawie dwie trzecie dorosłych Polaków wyraziło zamiar oglądania telewizyjnych transmisji meczów. 64% to jednak niższy wynik niż w przypadku poprzednich mistrzostw,...

Rydułtowy: Święto Niepodległości uczcili na sportowo. Zorganizowali Bieg Niepodległości 

Jak przekonują pasjonaci biegania z Rydułtów, można bez problemu połączyć sport oraz świętowanie Dnia Niepodległości. Okazją do tego był Bieg Niepodległości, zorganizowany na dystansie 11km.

Antoni Piechniczek w Rybniku. Spotkanie już w piątek [zapowiedź] 

Piątkowy wieczór (14.10.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej upłynie pod znakiem literatury i piłki nożnej. Bohaterem spotkania będzie bowiem Antoni Piechniczek, wybitny polski trener piłkarski. Na miejscu obecni będą również autorzy jego biografii.

Zobacz więcej