Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sportowy weekend w Rybniku

Spragnieni sportowych emocji kibice nie powinni narzekać na nudę podczas zbliżającego się weekendu. Zapraszamy do zapoznania się z „rozkładem jazdy” sobotnio-niedzielnych imprez sportowych.

Sportowy weekend w Rybniku

Volley Rybnik walczy o pierwszą ligę

Przez trzy dni, na hali przy ul. Grunwaldzkiej, rybniccy siatkarze będą rywalizowali w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. To efekt znakomitej gry podopiecznych Dariusza Luksa w sezonie zasadniczym i podczas dwóch rund play off. 

– Trzeci raz dotarliśmy do tej fazy rozgrywek. Poprzednie nasze występy nie były udane, bo dwukrotnie zajmowaliśmy w takich turniejach 4. miejsce. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Zagramy z groźnymi rywalami, każdy mecz to będzie ciężki bój. Co ważne, wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i bojowo nastawieni. Chcemy udowodnić, że należymy do czołówki II ligi – mówi Lech Kowalski, dyrektor rybnickiego klubu. 

Na doping swoich kibiców liczą siatkarze.

– W tym sezonie mieliśmy bardzo długą drogę do przebycia. Jesteśmy już w miejscu, gdzie wasza pomoc może sprawić, że znajdziemy się w wielkim finale ligi – Rybnik nigdy jeszcze tam nie był. Historia pisze się na naszych oczach, ponieważ turniej półfinałowy po raz pierwszy jest organizowany w naszym mieście – mówi Tomasz Pizuński i dodaje: – Będzie to wielka uczta siatkarska, dlatego zabierajcie kogo możecie, rodziny, znajomych i przybywajcie na naszą halę, aby pomóc nam wznieść się na wyżyny i awansować do wielkiego finału! Już nie raz pokazaliście, że jesteście naszym „siódmym” zawodnikiem, co bezsprzecznie nam pomaga i oczywiście jesteśmy za to bardzo wdzięczni – kończy rybnicki siatkarz. 

Pierwszy mecz rybniczanie rozegrają w piątek o godz. 17:00 ze Świdnikiem, drugi w sobotę z Jaworznem (godz. 18:00), a trzeci dzień później z Krosnem (godz. 18:00). 

Harmonogram turnieju półfinałowego:

Miejsce: Hala sportowa Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Grunwaldzkiej 18

Terminy:

  • 11 maja (piątek)

Godz. 17:00  TS Volley Rybnik – MKS Avia Świdnik

Godz. 19:00* MCKiS Jaworzno - Krosno Glass Karpaty Krosno

*drugi mecz rozpocznie się o godz. 19:00 lub 40 minut po zakończeniu pierwszego

  • 12 maja (sobota)

Godz. 15:00 MKS Avia Świdnik - Krosno Glass Karpaty Krosno

Godz. 18:00 TS Volley Rybnik – MCKiS Jaworzno

  • 13 maja (niedziela)

Godz. 15:00  MCKiS Jaworzno – MKS Avia Świdnik

Godz. 18:00  Krosno Glass Karpaty Krosno – TS Volley Rybnik

Grają piłkarze

Swoje mecze rozegrają piłkarze walczący o ligowe punkty. Rywalizujący w II lidze ROW 1964 Rybnik zmierzy się u siebie z ekipą Błękitnych Stargard. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę. Swoje spotkania – w roli gospodarza – rozegrają także drużyny z Niedobczyc, Chwałowic, Ochojca, Gotartowic i Kamienia. 

II liga

ROW 1964 Rybnik – Błękitni Stargard 

Termin: 13 maja (niedziela) godz. 17:00

Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72

Klasa okręgowa, grupa: Katowice III

ROW 1964 II Rybnik - Unia Książenice 12 maja (sobota), 17:00 – boisko w Wielopolu 

Rymer Rybnik - LKS Raszczyce 12 maja (sobota), 17:00 – boisko w Niedobczycach 

Klasa A, Rybnik

Pierwszy Chwałowice - LKS Baranowice; 12 maja (sobota), 17:00

Płomień Ochojec - Borowik Szczejkowice; 12 maja (sobota), 17:00

Sygnały Gotartowice - Górnik Radlin; 13 maja (niedziela), 17:00

KP Kamień - Górnik Boguszowice; 13 maja (niedziela), 17:00

Sprawdź się w teście Coopera

Rybnicka Grupa Biegowa i MOSiR Rybnik zaprasza dzieci i dorosłych na VII test Coopera – to 12-minutowa próba wysiłkowa. Zawodnicy starają się pokonać w tym czasie jak najdłuższy dystans na bieżni. Podczas testu prowadzona będzie klasyfikacja open, kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

Rybnicki Test Coopera

Termin: 12 maja, sobota od godziny 16:00

Miejsce: Stadion lekkoatletyczny, Rybnik ul. Gliwicka 72

Zapisy w biurze zawodów w godzinach 15:30-17:00.

Liga Ju Jitsu w Boguszowicach

Rybnicki Klub Ju-Jitsu Sportowego jest organizatorem Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym. 

– To bardzo duża impreza, przyjedzie do nas blisko 300 zawodników. Serdecznie zapraszamy do kibicowania – mówi Mariusz Wowra, trener rybniczan i prezes klubu. 

Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu

Miejsce: Rybnik – Boguszowice  ul. Jastrzębska 3b

Termin: 13 maj (niedziela), w godz. 7:00 – 18:00


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].