WYNIKI WYBORÓW 2018:

Górnik przegrał w Warszawie

14.05.2018 09:21 | 0 komentarzy | kozz

Bez punktów z terenu Mistrza Polski wrócił zabrzański Górnik.

Pierwsi strzał na bramkę oddali gospodarze. Strzelał Szymański, ale skutecznie interweniował Loska. Kilka minut później Angulo po podaniu Żurkowskiego wyszedł sam na sam z Malarzem, minął go i trafił w słupek. Legia odpowiedziała golem z rzutu wolnego. Z ostrego kąta płaskim strzałem popisał się Szymański i Legia prowadziła 1:0. Gospodarze nabrali więcej pewności siebie. Doskonałą sytuację miał Kucharczyk, ale znów Loska świetnie spisał się w bramce broniąc strzał głową napastnika Legii. Przed przerwą bramkarz Górnika ponownie interweniował po strzale Radovicia. Po przerwie nadal dominował Mistrz Polski. Najpierw Vesović mocno uderzył z dystansu trafiając w boczną siatkę. Kwadrans przed końcem Malarz posłał piłkę do Hämäläinena, ten podbił sobie piłkę nad wychodzącym wysoko Loską, a do siatki skierował ją Paweł Bochniewicz, chcący unikąć dojścia fińskiego napastnika do futbolówki. Legia kończyła mecz w dziesiątkę, bo na kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał Łukasz Broź. Górnik jednak grając w przewadze nie stworzył zagrożenia i przegrał 2:0. Legia jest o krok od mistrzostwa - w przypadku zwycięstwa Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock musi wygrać lub zremisować w ostatniej kolejce w Poznaniu. Górnik podejmować będzie u siebie Wisłę Kraków i także musi wygrać lub zremisować, żeby przeskoczyć w tabeli płocką Wisłę.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Sebastian Szymański 22., Kasper Hämäläinen 75.

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Iñaki Astiz, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Marko Vešović, Cafú (79. William Rémy), Chris Philipps, Miroslav Radović (70. Kasper Hämäläinen), Sebastian Szymański (63. Domagoj Antolić) - Michał Kucharczyk.

Górnik: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Dani Suárez (82. Daniel Liszka), Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Damian Kądzior, Szymon Matuszek (73. Daniel Smuga), Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz (60. Wojciech Hajda), Rafał Kurzawa - Igor Angulo.

Żółte kartki: Broź, Philipps, Jędrzejczyk - Urynowicz, Wolniewicz.

Czerwona kartka: Łukasz Broź (76. minuta, Legia, za drugą żółtą).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)