Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Hauder nie jest już trenerem Unii Racibórz. Przy Srebrnej mają następcę

Unia Racibórz nie zdobyła w IV lidze kompletu punktów od ośmiu ostatnich meczów. 31 marca zapunktowała za trzy oczka z Lędzinami. Słabe wyniki przyczyniły się do pożegnania się z trenerem Piotrem Hauderem.

Piotr Hauder nie jest już trenerem Unii Racibórz. Przy Srebrnej mają następcę
Czy Paweł Krzysztoporski utrzyma Unię Racibórz w IV lidze?

Ankieta

Czy Paweł Krzysztoporski utrzyma Unię Racibórz w IV lidze?
Zobacz więcej

- Wyniki nie były najlepsze, a ja nie umiałem pogodzić obowiązków w Unii Racibórz z pracą w ratownictwie górniczym - tłumaczy swoje odejście z Unii Piotr Hauder. 

W ostatnim meczu z LKS Czaniec Unię poprowadził prezes Jarosław Rachwalski, bo trener Hauder uczestniczył w akcji ratunkowej w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju.

Unia jesienią została wyciągnięta z dolnych rejonów tabeli przez Haudera, który zastąpił trenera Łukasza Rogacewicza. Początek wiosny w wykonaniu podopiecznych Piotra Haudera był dobry, bo zaczęło się od dwóch zwycięstw, później jednak przyszła seria meczów bez punktów lub spotkań zremisowanych. To z powrotem zepchnęło ekipę z Raciborza do strefy spadkowej. Do końca sezonu w czwartej lidze zostało już tylko pięć meczów, więc zarząd Unii postanowił zmienić szkoleniowca, a został nim 30-letni Paweł Krzysztoporski, który prowadził m.in. rezerwy ROW-u 1964 Rybnik. 

Przed Krzysztoporskim szalenie trudne zadanie, bo przed Unią bardzo ważne mecze z sąsiadami w tabeli w których trzeba sięgnąć po komplet punktów. Już w najbliższy weekend Unia na wyjeździe zagra ze Spójnią Landek (12. miejsce), następnie u siebie podejmie Dąb Gaszowice (13. miejsce), a w kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Beskidem Skoczów (15. miejsce). Sezon zakończy rywalizacją u siebie z Goczałkowicami-Zdrój (7. miejsce) i wyjazdem u lidera BS Polonia Bytom. Unia Racibórz plasuje się na 14. miejscu i traci 4 punkty do miejsca, które najprawdopodobniej pozwoli utrzymać się w IV lidze.

Unia gra w IV lidze jedenasty sezon z rzędu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Elclasico567 18.05.2018 17:44

No brawo brawo :)

Paweł 3mam kciuki !