Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Patryk Rożenek z kolejnymi medalami

19.05.2018 13:44 | 0 komentarzy | juk

Zawodnicy Górnika Radlin i uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie w ostatnich tygodniach odnotowali kolejne dobre starty w pływaniu.

Patryk Rożenek z kolejnymi medalami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 i 15 kwietnia Racibórz gościł młodych pływaków z całej Polski. W sportowych zmaganiach wzięło udział prawie 400 sportowców. - Były to dwa dni pełne emocji. Dzięki dobrym wynikom reprezentacji naszej szkoły mamy powody do zadowolenia i dumy - mówi Jacek Kuliński, jeden z trenerów pływaków ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie.

Spośród osiemnastu reprezentantów Górnika Radlin zdecydowanie najlepiej spisał się Patryk Rożenek. Sportowiec potwierdził w Raciborzu wielką klasę. W startach stylem grzbietowym wywalczył dwa krążki – złoto na 100 m oraz brąz na 200 m. - Na zawodach płynęło mi się bardzo dobrze. Jestem zadowolony z lokat, jakie zająłem. Szczególnie z brązu na 200 m, ponieważ nie jest to mój ulubiony dystans - mówi podwójny medalista. Chłopak w startach poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe, które były również rekordami radlińskiej szkoły. Pozostali zawodnicy Górnika kilkakrotnie kwalifikowali się do finałów A lub B. Wśród nich dobre starty zaliczyli Kamil Kurzok oraz Jan Strączek. Pierwszy pływak zajął 6 miejsce na 100 m grzbietem oraz 8 miejsce na 200 m również grzbietem. Natomiast Jan na 100 m motylkiem uplasował się na 7 miejscu, a na 200 m stylem zmiennym zajął 6 miejsce.

10 kwietnia w Gliwicach odbył się Finał Województwa Śląskiego w Drużynowych Zawodach Pływackich Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach nie zabrakło drużyny z radlińskiej SSP. - Nasi uczniowie wspaniale wypadli w najważniejszej klasyfikacji, czyli drużynowej. Ekipa chłopców zajęła 2 miejsce. Natomiast dziewczęta znalazły się na 6 lokacie - mówi Tomasz Buchta, jeden z trenerów młodych pływaków ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie. Dodaje, że dzięki bardzo dobrym startom wszystkich uczniów szkoła zajęła 2 miejsce w końcowej klasyfikacji medalowej.

Do najważniejszych indywidualnych startów dziewcząt można zaliczyć 1 miejsce na 50 m stylem klasycznym Julii Jajko, 2 miejsce na 50 m grzbietem Natalii Cnoty oraz 2 miejsce na 50 m stylem grzbietowym Malwiny Polnik. Z kolei najlepszymi wśród chłopców okazali się Kajetan Wawrzyniak (1 miejsce w stylu klasycznym) oraz Filip Polonius (2 miejsce 50 m stylem grzbietowym). W skład srebrnej sztafety chłopców na 8 x 50 m stylem dowolnym wchodzili Filip Polonius, Szymon Kabziński, Oliwier Kosmala, Alex Maroszek, Nataniel Popiel, Aleksander Wojaczek, Maciej Klóska oraz Kajetan Wawrzyniak.