Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Czarni Gorzyce wracają do klasy okręgowej

01.06.2018 11:26 | 4 komentarze | kozz

Po pięciu latach pobytu w raciborskiej A klasie Czarni Gorzyce świętują awans do klasy okręgowej. 

Czarni Gorzyce wracają do klasy okręgowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze z Gorzyc mają za sobą bardzo udany sezon. Już na 3 kolejki przed końcem rozgrywek mając 10 punktów przewagi nad drugim Kornowacem i 14 nad trzecią Studzienną zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. 

Czarni spadli z okręgówki w sezonie 2012/13 będąc wówczas drugą najgorszą drużyną ligi. W A klasie zawsze byli w czołówce, ale nigdy w pierwszej trójce. W pierwszym sezonie po spadku do awansu zabrakło 14 punktów i Czarni zajęli wówczas czwarte miejsce. W sezonie 2014/15 byli na miejscu piątym i do awansu brakowało 20 oczek. W kolejnym sezonie zespół z Gorzyc przegrał już nieznacznie - tracił do miejsca premiowanego awansem 5 punktów i znalazł się tuż za podium. Najbliżej Czarni byli w poprzednim sezonie. Wówczas noga powinęła im się na ostatniej prostej przegrywając mecz ze Studzienną w konsekwencji ani jedni, ani drudzy nie awansowali wyżej. Gorzycom zabrakło dwóch punktów, czyli zwycięstwa ze Studzienną, bądź też awans dawała porażka Krzanowic z Raszczycami. Stało się inaczej i Czarni Gorzyce walczyli kolejny sezon o powrót. Tym razem kadra została nieco wzmocniona, a to przełożyło się na świetne wyniki. Zespół z Gorzyc wygrał 21 z 27 dotychczas rozegranych meczów i strzelił blisko 100 bramek. 

W czwartek Czarni Gorzyce pokonali imienników z Nowej Wsi 5:1 po czterech golach Daniela Burzyńskiego i jednym Tomasza Grycmana. Czarnym pozostały do rozegrania wyjazdowe mecze ze Zgodą Zawada Książęca (16/17 czerwca - kolejka zaległa), Brzeziem (3 czerwca)  i u siebie ze spadającym z ligi Dębem Gaszowice II (9 czerwca).