Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rezerwy Górnika pożegnały się z III ligą

Drugi zespół Górnika Zabrze przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry, co oznacza spadek do IV ligi.

Rezerwy Górnika pożegnały się z III ligą
Fot. gornikzabrze.pl

Sytuacja zabrzan przed ostatnią kolejką nie była łatwa. Nie tylko trzeba było wygrać z czołową drużyną ligi, ale też liczyć na porażkę Miedzi Legnica II lub Pniówka Pawłowice Śląskie. Rezerwy beniaminka Lotto Ekstraklasy przegrały, więc gdyby "Trójkolorowi" wygrali w Tarnowskich Górach, to liga byłaby uratowana.

Goście często atakowali, mieli sporo sytuacji, ale skuteczność nie była ich mocną stroną. Raz - po uderzeniu głową Bartosza Bartczuka - piłka odbiła się od słupka. Znacznie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy w drugiej połowie strzelili dwa gole. Kilka minut po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Cymerys, a pod koniec spotkania gola zdobył... Dawid Jarka, były piłkarz Górnika.

Zabrzanie skończyli sezon na 15. pozycji. Do Miedzi zabrakło im dwóch punktów.

Gwarek Tarnowskie Góry - Górnik Zabrze II 2:0 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Cymerys 53., Dawid Jarka 82.

Żółte kartki: Fonfara (Gwarek) - Jaksik, Kamiński (Górnik)

Sędziował: Łukasz Sowada.

Gwarek: Rosół – Dyląg, Dzido, Cymerys, Śliwa – Konieczny, Timochina, Juraszczyk (46. Górka), Fonfara (87. Jaworski), Pączko – Jarka (90. Wawoczny). Trener: Krzysztof Górecko.

Górnik: Bielica – Kulanek, Wiśniewski, Surowiec, Jaksik – Liszka (62. Michalski), Kubica (46. Kamiński), Hajda (77. Kopia), Olszewski (72. Ściślak) – Pawłowski, Bartczuk. Trener: Wojciech Gumola.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].