Czwartek, 28 października 2021

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Rowerowa podróż w czasie

03.10.2018 09:22 | 0 komentarzy | dud

W sobotni wieczór zakończyła się młodzieżowa wyprawa rowerowa "Na kołach historii". 

Rowerowa podróż w czasie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie, absolwenci, nauczyciele i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej przygotowali i zrealizowali kolejną już wyprawę rowerową. Wcześniej zrealizowano wyprawy "Od źródeł do ujścia Odry" (prawie 1000 km), "Europejski wododział" (250 km) , "Przez Oderske Vrchy do Ołomuńca" (220km), "Śląsk czy Mazury" (100km).

Tym razem młodzież przemierzała szlak Jury Krakowsko- Częstochowskiej, od Jasnej Góry po Krakowski Rynek. Ponad 170 km rowerowych zmagań po malowniczych terenach, wzdłuż szlaku wyznaczonego przez ruiny zamków – Orlich Gniazd. Następnie przez Dolinę Prądnika, Ojcowski Park Narodowy, Pieskową Skałę, by w końcu dotrzeć na krakowski Rynek.

Głównym celem wyprawy było uczczenie 100-lecia odzyskania Niepodległości. Nauczyciele kuźniańskiej szkoły, a zarazem organizatorzy rajdu Wojciech Gdesz oraz Tomasza Jabłonka twierdzą, że najlepszą lekcją patriotyzmu jest poznanie z bliska polskiej przyrody, geografii i historii. Trudna rowerowa trasa, z pokaźną sumą przewyższeń to lekcja samodzielności, charakteru, postaw które zwykliśmy nazywać obywatelskimi.

Impreza ta to również integracja całego kuźnianskiego środowiska szkolnego – dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. Autorem trasy i jej kierownikiem był Grzegorz Żaczek – rodzic uczniów szkoły, na co dzień kolarz- amator.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl