Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Głośniki, które zasłaniają mecz [ZDJĘCIA]

Jest ich dwanaście, ale cztery z nich są zamontowane w beznadziejnym miejscu. Wchodząc na trybuny stadionu przy Zamkowej widzimy wyremontowane boisko, piękną bieżnię, jednak dopiero po rozpoczęciu meczu zauważamy, że coś zaczyna nam przeszkadzać. Tak to maszty, a na nich głośniki. 

Głośniki, które zasłaniają mecz [ZDJĘCIA]

- To jest jakieś nieporozumienie. Po co na środku komuś głośniki jak z pozostałych słychać równie dobrze. Tylko zasłaniają mecz - mówił na ostatnim spotkaniu Unii Racibórz kibic Sławek. Z niedowierzaniem głową kręcili także działacze raciborskiego klubu i spiker.

Rozchodzi się głównie o cztery z dwunastu głośników. Przeszkadzają one głównie operatorom kamer, bo przy zbliżeniu obiektywu na boisko piłkarz prowadzący piłkę często znika za głośnikiem. W przypadku przeprowadzenia ważnej akcji, bądź groźnego faulu w tym miejscu realizacja materiału wideo jest niekompletna, bo widać głośnik, a nie to co w tym momencie jest ważniejsze na boisku. - Widuje się, żeby na masztach stawiać oświetletnie, kiedyś praktykowano filary podtrzymujące zadaszenie, ale tu kompletnie nie rozumiem po co komuś głośniki w centralnym miejscu na wysokich masztach - skomentował sytuację Andrzej, jeden z operatorów kamer. 

Na pytanie dlaczego akurat w tym miejscu są głośniki na masztach dyrektor OSiR Racibórz Krzysztof Borkowski wzruszył tylko ramionami i powiedział, że tak wymyślił projektant.

Z naszych informacji wynika, że większych szans na demontaż środkowych masztów nie ma, tak więc obserwatorom meczu pozostaje założyć okulary, dzięki którym maszty z głośnikami stają się przeźroczyste. A może jednak ktoś poczyni działania w kierunku poprawy widoczności...

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JaSRC (31.174. * .213) 13.11.2018 17:33

Widać, że K.Borkowski zrobił się takim samym ignorantem jak p.Lenk. A taki spoko gość z Ciebie Krzysztofie kiedyś był.

~bubel (178.235. * .234) 12.11.2018 16:09

Projektant wymyślił ale ktoś ten projekt zatwierdził. Najlepiej wzruszyć ramionami.