Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Dawid Janczyk zagra w Raciborzu

14.11.2018 10:53 | 4 komentarze | kozz

Niegdyś świetnie zapowiadający się piłkarz, uczestnik Mistrzostw Świata do lat 20, a obecnie powracający po wieloletnich problemach z nadużywaniem alkoholu Dawid Janczyk zagra w środę pierwszy mecz w barwach Odry Wodzisław Śląski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 na stadionie przy Zamkowej 4 w Raciborzu.

Dawid Janczyk zagra w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odra Wodzisław Śląski w niedzielę rozegrała ostatni w tym roku ligowy mecz w klasie okręgowej. W hicie jesieni pokonała Unię Turza Śląska 3:0 i została mistrzem rundy jesiennej w katowickiej grupie III. Jej rywalem w meczu sparingowym będzie Unia Racibórz, czwartoligowiec, który w minioną sobotę także zakończył jesienne rozgrywki. Zespół z Raciborza wygrał z Podbeskidziem II Bielsko-Biała 3:1.

Wodzisławski klub ma wielkie aspiracje i chce awansować do IV ligi, z kolei Unia najprawdopodobniej kolejny raz z rzędu będzie walczyła tylko o utrzymanie w stawce czwartoligowców. Atrakcyjności meczu towarzyskiego dodaje fakt, że w drużynie Odry po raz pierwszy ma zagrać Dawid Janczyk, którego przydatność do zespołu chce sprawdzić trener Ryszard Wieczorek. Kibice są bardzo ciekawi co aktualnie prezentuje 31-letni Janczyk, były reprezentant Polski, który od rundy wiosennej ma strzelać bramki dla Odry w meczach o ligowe punkty.

Unia Racibórz - Odra Wodzisław Śląski (śr, 14.11, g. 18.00)