Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podział punktów w meczu siatkarzy Rafako

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Rafako Racibórz aby pokonać wyżej notowany UKS Trójka Mikołów. Gospodarze prowadzili w meczu już 2:0, jednak pozwolili odrodzić się rywalom, którzy doprowadzili do tie-breaka, który rozstrzygał się na przewagi.

Podział punktów w meczu siatkarzy Rafako

Premierowa odsłona rozpoczęła się od pięciopunktowej przewagi gospodarzy (6:1). Goście nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych tego dnia raciborzan, którzy dzięki konsekwentnej grze utrzymywali wypracowaną przewagę przez dalszą część gry. W końcówce miejscowi powiększyli jeszcze przewagę wygrywając pewnie do 17.

Druga partia to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodarzy, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Skuteczna gra w wykonaniu Rafako nie pozwoliła gościom na nawiązanie jakiejkolwiek walki. Gospodarze zwyciężyli w tej partii jeszcze bardziej okazali niż w secie poprzednim - 25:15, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set miał początkowo identyczny przebieg jak sety poprzednie - gospodarze szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie nie pozwalając zbliżyć się zawodnikom Trójki, którzy ciągle musieli gonić wynik. Rafako prowadziło w połowie seta nawet pięcioma punktami (15:10), jednak ambitnie walczący goście zdołali ich dogonić i wygrać po emocjonującej końcówce do 23.

Partia czwarta rozpoczęła sie od prowadzenia gości (0:4). W dalszej fazie seta obrazy gry nie uległ zmianie, a goście dzięki skutecznej i konsekwentnej grze powiększyli przewagę do siedmiu punktów (7:14). Gospodarze nie byli w stanie odrobić strat, a dobrze grający goście zwyciężyli ostatecznie do 19, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się od niewielkiej przewagi mikołowian, którzy na zmianie stron prowadzili 5:8. W dalszej fazie goście powiększyli swoją przewagę jeszcze bardziej - ta sięgała już czterech punktów (6:10). Nie był to jednak koniec emocji, gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty zbliżając się do rywali na jeden punkt (11:12). Jako pierwsi okazję do skończenia meczu mieli siatkarze UKS-u, którzy nie wykorzystali jednak dwóch piłek meczowych. Rafako doprowadziło do remisu po 14, a po chwili samo miało w górze dwie piłki meczowe, których nie udało się wykorzystać. Po wielkich emocjach w końcówce, w której prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą triumfowali ostatecznie gospodarze, którzy wygrali 19:17 zapisując na swoim koncie bardzo ważne dwa punkty.

KS AZS Rafako Racibórz - UKS Trójka Mikołów 3:2 (25:17, 25:15, 23:25, 19:25, 19:17)

Rafako: Gołuchowski, Błaszczok, Dziadek, Grabczyński, Gonsior, Marchwiak oraz Kostka (libero), Władarz, Zasłonka, Besz, Kućma, Rybiński

Trójka: Lach, Kotarski, Kraśnicki, Mach, Owczarek, Czernik oraz Nieboj (libero), Nowak (libero), Smętek, Tabor, Szpitol, Sosna

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].