Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Zajęcia profilaktyczne w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]

24.11.2018 18:30 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 20 listopada w raciborskim klubie brazylijskiego jiu jitsu "Łamator" ponad 30 najmłodszych zawodników wzięło udział w pierwszych z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych.

Zajęcia profilaktyczne w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu "Sport, zdrowie, jiu jitsu wolni od uzależnień." Środki na ten cel klub otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

Zajęcia prowadziła pani ratownik medyczny, która tłumaczyła dzieciom czym jest zdrowie i w jaki sposób zapobiegać chorobom, jak powinien wyglądać zdrowy sen, poranna gimnastyka oraz prawidłowa higiena osobista. Dzieci dowiedziały się również na czym polega zdrowe odżywianie na podstawie piramidy zdrowia. Przedstawiona została rola sportu w zdrowym stylu życia oraz zagrożenia chorób cywilizacyjnych w tym cukrzycy.

Dzieci bardzo chętnie i entuzjastycznie podeszły do prowadzonych zajęć, często dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. 

Michał Musioł (Klub Łamator)


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl