Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Kolejne zajęcia profilaktyczne w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]

29.11.2018 12:48 | 0 komentarzy | dud

We wtorek 27 listopada w Raciborskim Klubie Brazylijskiego Jiu jitsu "Łamator" odbyły się drugie z serii tegorocznych zajęć profilaktycznych.

Kolejne zajęcia profilaktyczne w Klubie Łamator [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzięło w nich udział ponad 30 najmłodszych zawodników trenujących w klubie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych, a dotyczyły głównie tematyki pierwszej pomocy. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach programu "Sport, zdrowie, jiu jitsu wolni od uzależnień". Środki na ten cel Klub "Łamator" otrzymał z Miasta Racibórz na wykonanie zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomocy społecznej.

Po raz kolejny zajęcia prowadziła ratownik medyczna, która wyjaśniała dzieciom czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz na co zwracać szczególną uwagę podczas jej udzielania. Zostały przypomniane numery telefonów alarmowych, a także w jaki sposób powiadomić odpowiednie służby podczas zgłaszania (meldunku) wypadku. Dzieci uczyły się na fantomie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Poza tym praktykowały układanie ciała poszkodowanego do pozycji bocznej bezpiecznej, dowiedziały się czym jest folia termiczna (NRC) oraz jak prawidłowo założyć opatrunek oraz szynę usztywniającą. Przedstawione zostały kroki postępowania w czasie pomocy czyli tzw. "Łańcuch przeżycia". Dzieci z dużym entuzjazmem i ochotą podeszły do zajęć często dzieląc się swoją wiedzą. 

Michał Musioł (Łamator)


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl