Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Zamiast Krajowej Ligi Zapaśniczej odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski

18.12.2018 15:47 | 0 komentarzy | kozz

Krajowa Liga Zapaśnicza wytrwała dwa sezony. 

Zamiast Krajowej Ligi Zapaśniczej odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KLZ była ciekawie "opakowana", pokazywana w telewizji, a walki były toczone na światowym poziomie. W tym sezonie jednak władze KLZ po wycofaniu się głównego sponsora nie zdołały wystartować z trzecią edycją. W zastępstwie rozegrane mają być Drużynowe Mistrzostwa Polski z udziałem czterech drużyn. 

Podobnie jak w Krajowej Lidze Zapaśniczej zawodnicy i zawodniczki mierzyć się będą w trzech stylach walki - zapasach mężczyzn w st. klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. Będą zatem to pierwsze takie Drużynowe Mistrzostwa Polski.

W imprezie udział mogą wziąć zapaśnicy od 18 roku życia, kluby mogą wypożyczyć dowolną liczbę zawodników krajowych. Co różni się od rozgrywek KLZ, kluby nie mogą korzystać z zawodników z zagranicy.

Zawody będą rozegrane w hali gier AWF Warszawa ul. Marymoncka 34 w piątek 21 grudnia 2018 r. Drużynowy Mistrz Polski zostanie wyłoniony spośród czterech klubów. A na matach powalczą: MKZ Unia Racibórz, AKS Białogard, Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom i gospodarze AZS AWF Warszawa.

Zwycięzcą obu sezonów Krajowej Ligi Zapaśniczej był AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, który nie bierze udziału w DMŚ.