Podsumowanie roku w ZSOMS [CZ.I]

W 2018 roku uczniowie i absolwenci ZSOMS w Raciborzu zdobywali medale Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski. Wygrywali rywalizację drużynową oraz indywidualną. Zdobywali wyróżnienia, realizując swoje pasje, nie tylko te sportowe.

Przedstawiamy pierwszą część podsumowania 2018 roku w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły.

Styczeń:

• Szymon Dziuba zajął II miejsce w międzynarodowym drużynowym wielomeczu lekkoatletycznym w Madrycie;
  • na Halowych Mistrzostwach Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce uczniowie zdobyli 7 medali, w tym 4 złote: Julia Ziembicka, Rafał Żyła, Patryk Grzegorzewicz, Tobiasz Brożek, 3 srebrne: Filip Buch, Julia Ziembicka, Wojciech Kubacki i 1 brązowy: Rafał Żyła.

Luty:

• Julia Łukasiak zdobyła złoty medal na Międzynarodowym Turnieju w zapasach kobiet w Berlinie;
  • w Mińsku na Białorusi w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w grupie wiekowej kadetów w stylu klasycznym uczniowie wywalczyli 3 medale: I miejsce w kategorii wagowej do 110 kg wywalczył Tomasz Wawrzyńczyk, II miejsce zajął w kategorii do 60 kg Krzysztof Steffan, Kamil Czarnecki uplasował się na III pozycji w kategorii wagowej do 55 kg;
  • 3 medale zdobyli lekkoatleci na Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20: Patryk Grzegorzewicz, Szymon Dziuba (złoto), Rafał Żyła (srebro). Klub MKS-SMS Victoria Racibórz został sklasyfikowany na III miejscu wśród 200 startujących klubów;
  • w Pucharze Polski Seniorów w stylu klasycznym zapaśnicy wywalczyli 3 medale: Mateusz Szewczuk (złoto), Filip Petrończak i Weronika Szewczyk (brąz). Na podium stanęli także absolwenci: I m. Mateusz Wolny, III m. Dawid Ersetic, II m. Piotr Duk, I m. Agata Tatar, III m. Agata Walerzak. W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz uzyskał III m. w stylu klasycznym oraz III m. w zapasach kobiet;
  • Dawid Dziedzic został mistrzem Międzynarodowych Zawodów Pływackich „Puchar Silesia”. Medale wywalczyli również: Katarzyna Zarembik (złoto), Jarosław Lesik (złoto i brąz), Jakub Wituszyński (złoto, i 2 razy brąz), Miłosz Mencel (srebro), Paweł Smoliński (brąz), Magdalena Modrzejewska (brąz) Victoria Kocjan (brąz), Beata Maruszczyk (brąz), Dawid Dziedzic (brąz). Złoty medal wywalczyła sztafeta 8x50m: Katarzyna Zarembik, Wiktoria Bałys, Magdalena Modrzejewska, Maja Wygnał, Michał Mrzygłód, Jakub Wituszyński, Miłosz Mencel, Jarosław Lesik;
  • w Kozienicach na Arena Grand Prix Polski w pływaniu na podium stanęli: Magdalena Modrzejewska (2 razy złoto i srebro), Victoria Kocjan (brąz), Paweł Smoliński (2 razy srebro), Mateusz Krystyniak (2 razy brąz), Oliwia Mosek (2 razy srebro i brąz);
  • w Halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików U16 w lekkiej atletyce, które odbyły się w hali ZSOMS, Alicja Gołombek wywalczyła srebro w chodzie na 2000 m;
  • w Mistrzostwach Śląska Młodzików w zapasach srebro wywalczył Marcin Łaszewicz;
  • drużyna wywalczyła I miejsce w finale miejskiej ligi szkolnej szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt. Dziewczyny grały w składzie: Daria Doledutko, Paulina Parusel, Paulina Gołombek, Paulina Duda, Nikola Wojtek i Wiola Ochwat.