Podsumowanie roku w ZSOMS [CZ.II]

Absolwentka ZSOMS Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. To jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku.

Przedstawiamy drugą część podsumowania 2018 roku w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły:

Marzec:

• absolwentka ZSOMS Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham
  • podczas Międzynarodowego Turnieju w zapasach w stylu klasycznym w węgierskim Dorog złoto wywalczyli Kamil Czarnecki, Krzysztof Steffan i Tomasz Wawrzyńczyk, brązowe medale zdobyli Piotr Stolarczyk, Miłosz Kuźnia i Kamil Zakrzewski
  • pływacy z XLVII Memoriału im. Jana Opletala w Olomuncu przywieźli 12 medali: Radosław Łapot (złoto, srebro, brąz), Magdalena Modrzejewska (złoto, 2 razy srebro), Dorian Bachlaj (srebro), Victoria Kocjan (srebro, 2 razy brąz), Marta Iżycka (srebro i brąz);
  • w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Hodoninie w Czechach wywalczono 6 medali: złoto: Piotr Stolarczyk, Kamil Czarnecki, Tomasz Wawrzyńczyk, srebro: Filip Petrończak, brąz: Miłosz Kuźnia, Mateusz Szewczuk;
  • zapaśnicy wygrali prestiżową klasyfikację drużynową podczas rozgrywanego w Warszawie I Pucharu Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W rywalizacji indywidualnej złoto zdobyli: Kamil Czarnecki, Kamil Zakrzewski, Krzysztof Steffan oraz Tomasz Wawrzyńczyk. Srebrny medal zdobył Miłosz Kuźnia, a brązowe Piotr Stolarczyk i Krzysztof Prasek;
  • w zawodach o Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet i Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich Juniorek uczennice wywalczyły 4 medale: Weronika Szewczyk i Natalia Duksa brąz, Julia Łukasiak srebro, a Sylwia Martyka złoto;
  • w Mistrzostwach Polski Juniorów zapaśnicy zdobyli 4 medale: Mateusz Szewczuk (złoto), Filip Petrończak i Jakub Majdański (srebro), a Gracjan Głogiewicz (brąz). Tytuł mistrzowski zdobył nasz absolwent, Piotr Duk;
  • w Mistrzostwach Śląska Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Unii zajęli I miejsce. Złote medale wywalczyli: Maciej Szuła, Kamil Kapciak, Jakub Otulak, Krzysztof Prasek oraz Kamil Kremer. Srebrne medale zdobyli Maciej Krupa, Jerzy Podurgiel, Mateusz Iwanowski, Dawid Mkrtchyan i Kacper Pogorzelski, brąz zdobył Igor Skiba;
  • reprezentacja ZSOMS zajęła I miejsce w biegu „Tropem Wilczym” w Żorach. Drużynę tworzyli: Jakub Radecki, Szymon Bielecki, Radosław Topa oraz Dawid Buba;
  • koszykarki wygrały finały miejskie w składzie: Katarzyna Bugajska, Hanna Zenevich, Emilia Miąsik, Małgorzata Fiołka, Anna Kazimierczak, Emilia Szymczycha, Oliwia Kulak, Alicja Gołąbek, Justyna Gamrotek, Weronika Maksymowicz oraz Agata Grela;
  • Jakub Glomba zajął III miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie o Puchar Dyrektora SP 1 pt. „Lubię Matematykę”;
  • Agnieszka Woźniak zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja Walentynka”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Kwiecień:

• gimnazjaliści na Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu zajęli w klasyfikacji generalnej II miejsce w Polsce, zdobywając 14 medali (5 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe) wywalczyli ponadto drugą lokatę w klasyfikacji medalowej: Magdalena Modrzejewska (2 razy złoto), Julia Bura (srebro), Jakub Wituszyński (złoto i srebro), Jarosław Lesik (złoto i brąz), Miłosz Mencel (2 razy srebro), Mateusz Zając (2 razy srebro), Dawid Bubak (brąz), sztafeta 4x100 m: Jakub Wituszyński, Dawid Bubak, Miłosz Mencel, Jarosław Lesik (złoto) i sztafeta 4x100 m: Maja Wygnał, Magdalena Modrzejewska, Marta Kasprowicz, Katarzyna Zarembik (brąz);
  • Szymon Kiełkowski i Oskar Pielczyk zdobyli I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Polsko – Niemieckie Łamigłówki Językowe” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu.

Maj:

• ośmioro uczniów ZSOMS reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach w Skopje. Na piątych pozycjach uplasowali się Sylwia Martyka, Tomasz Wawrzyńczyk i Krzysztof Steffan. VII miejsce zajął Miłosz Kuźnia;
  • w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym „Lidice Sokol Cup” w Kladnie koło Pragi uczniowie wywalczyli 3 medale: Mateusz Iwanowski i Maciej Krupa złoto, a Igor Skiba srebro;
  • Patryk Grzegorzewicz, wygrywając w biegu na 400 m, w Mitingu Lekkoatletycznym „Testujemy Śląski”, wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych;
  • Dorian Bachlaj wywalczył brązowy medal na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu;
  • w finale wojewódzkim igrzysk młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce zespół chłopców zajął II miejsce. W skład drużyny weszli: Patryk Grzegorzewicz, Tomasz Zalewski, Tobiasz Brożek, Krzysztof Szymkiewicz, Jakub Świerczek, Rafał Żyła, Hugo Kieś-Wiśniewski, Damian Kuc, Filip Buch, Mikołaj Płaczek, Damian Mecner.

Czerwiec:

• Szymon Dziuba został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju lekkoatletycznym U 20;
  • dwa srebrne medale wywalczyły Weronika Szewczyk i Natalia Duksa na Mistrzostwach Polski juniorek do lat 20 w zapasach kobiet;
  • VI miejsce wywalczyli pływacy w odbytej w Lublinie finałowej II rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Medale wywalczyli: Dorian Bachlaj (2 razy złoto i brąz), Beata Maruszczyk (srebro i brąz), Krzysztof Jung (srebro), Magdalena Modrzejewska (brąz);
  • 7 medali wywalczyli uczniowie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach (Mistrzostwach Polski Kadetów): Julia Basińska (brąz), Krzysztof Steffan, Krzysztof Prasek i Tomasz Wawrzyńczyk (złoto), Kamil Czarnecki (srebro), Piotr Stolarczyk i Kamil Zakrzewski (brąz);
  • 5 medali wywalczyli lekkoatleci na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Gliwicach. Srebro: Tomasz Zalewski i sztafeta męska w składzie Tomasz Zalewski, Jakub Świerczek, Krzysztof Szymkiewicz i Tobiasz Brożek, brąz: Justyna Gamrotek, Zofia Wysoczańska i sztafeta damska w składzie Justyna Kuźmińska, Justyna Gamrotek, Zofia Wysoczańska, Nikola Bęś i Kamila Janczar;
  • Kacper Banaś zajął I miejsce w IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w kumite.

Lipiec:

• Tomasz Wawrzyńczyk został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym;
  • Patryk Grzegorzewicz został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U18 w sztafecie szwedzkiej;
  • Mateusz Szewczuk został Mistrzem Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, brązowe medale wywalczyli absolwenci ZSOMS Dawid Ersetic i Mateusz Wolny;
  • Paweł Smoliński zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu;
  • 10 medali zdobyli pływacy na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim: Dawid Bubak (złoto i 2 razy srebro), Magdalena Modrzejewska (2 razy srebro i brąz), sztafeta 4x100 Magdalena Modrzejewska, Julia Bura, Anna Karczmarzyk, Katarzyna Zarembik (złoto), sztafeta 4x100 Mateusz Zając, Dawid Bubak, Jakub Wituszyński, Miłosz Mencel (srebro), sztafeta 4x200 Mateusz Zając, Dawid Bubak, Miłosz Mencel, Jarosław Lesik (srebro), sztafeta 4x100 Jarosław Lesik, Dawid Bubak, Jakub Wituszyński, Miłosz Mencel (srebro);
  • 2 medale wywalczyli lekkoatleci w Chorzowie na 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – PZLA Mistrzostwach Polski U 18: Julia Ziembicka zdobyła srebro, a Patryk Grzegorzewicz brąz.