Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Zawodnicy z czterech klubów pokazali swoje umiejętności

06.02.2019 12:39 | 0 komentarzy | dud

W sali sportowej ZSP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się IV edycja Sparingów Międzyklubowych, zorganizowana przez Klub Sztuk Walki Sanda, we współpracy z klubami zrzeszającymi adeptów dalekowschodnich sztuk walki.

Zawodnicy z czterech klubów pokazali swoje umiejętności
Fot. Klub Sztuk Walki Sanda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Celem sparingów jest przygotowanie się do nadchodzących zawodów w formule sanda/quingda oraz kickboxingu. Była to już czwarta edycja naszych sparingów, które stale się rozwijają. Tym razem zobaczyć można było prawie 30 walk – powiedział Bartosz Kamczyk, instruktor KSW Sanda. Oprócz gospodarzy z Wodzisławia-Zawady, w wydarzeniu udział wzięli również adepci ze Szkoły Walki Lao Hu oraz Silesian Sanda Club.

- Po raz pierwszy odwiedziła nas również Laura Nitner z zawodnikami Rybnickiego Klubu Taekwondo Feniks Arete. Mamy nadzieję, że taka formuła spodobała się również adeptom taekwondo – dodaje Bartosz Kamczyk. Najmłodszy zawodnik sparingów miał 9 lat. Każdy zawodnik po ukończonych walkach otrzymał pamiątkowy dyplom i złoty medal za godne reprezentowanie klubu.

Sanda to chińska sztuka walki, w której wykorzystywane są techniki ręczne, nożne oraz rzuty i obalenia (bez walki w parterze). Są one wysoko punktowane i bardzo efektywne. Klub Sztuk Walki Sanda swoje treningi realizuje w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie, w sali ZSP 1 w poniedziałki i czwartki od godz. 18:30 do 19:30. Może wziąć w nich udział każdy zainteresowany.

Klub Sztuk Walki Sanda


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl